بیهوشی در جراحی بینی

قبل از آنکه برای عمل بینی اقدام کنم ، پروسه بیهوشی مشغله ذهنی بسیار زیادی را برای من ایجاد کرد ! حتما برای شما سوال است که چرا ؟ ترس از اتاق عمل همراه با بیهوشی اولین اقدام پر تهاجمی است ، که همه ما طی رینوپلاستی با آن مواجه خواهیم شد. همانند هر پروسه جراحی ریسک بیهوشی در جراحی بینی بسیار بالا است و می تواند خطرات بسیار زیادی را به همراه داشته باشد ! با وجود شایعات بسیار زیاد از این پروسه زیبایی همچون گزارشات ناشی از فوت افراد به نگرانی های گذشته ام نیز بسیار افزود. به طور کلی این دسته از نگرانی ها می تواند تاثیر بسیار زیادی بر عمل بینی بگذارد ، بنابراین بهتر است اطلاعات کافی و کاملی را از آن داشته باشیم تا پروسه جراحی فوق العاده ای را بگذرانیم. توجه داشته باشید که انتخاب نوع بیهوشی طی جراحی بینی در زاهدان امری بسیار مهم است. همچنین یک جراح بینی ماهر و باتجربه در زاهدان دکتر محمود شراهی با در نظر داشتن برخی عوامل حائز اهمیت مناسب ترین نوع آن را برای شما زیبا جویان عزیز در نظر میگیرد.

بیهوشی در جراحی بینی - دکتر محمود شراهی در زاهدان

جراحی بینی با بیهوشی عمومی

بیهوشی در جراحی بینی ، با استفاده از این پروسه به گونه است ، که شما کاملا بیهوش خواهید شد و به خواب عمیق فرو خواهید رفت. در این مواقع افراد با استنشاق داروی بیهوشی از طریق لوله ای کوچک که در رگ دست یا گردن و حتی قفسه سینه قرار دارد انجام خواهد شد. این نوع بیهوشی نیازمند یک لوله تنفسی می باشد.

مزایای بیهوشی به روش عمومی

 1. بدون احساس درد طی فرایند رینوپلاستی
 2. نظارت بر سیستم های بدن توسط متخصص بیهوشی
 3. محافظت از راه تنفس و ریه توسط لوله های تنفسی

معایب بیهوشی های عمومی

 • عوارض ریوی
 • یکی از روش های بیهوشی پر تهاجم
 • عدم توانایی صحبت کردن بیمار طی جراحی
 • اثرات بعد از بیهوشی همچون حالت تهوع و استفراغ
 • تاخیر در بازگشت هوشیاری افراد و احساس خستگی 
 • بروز خونریزی بسیار زیاد طی جراحی
بیهوشی در جراحی بینی - دکتر محمود شراهی در زاهدان
بیهوشی در جراحی بینی - دکتر محمود شراهی در زاهدان

جراحی بینی بدون بیهوشی

یکی از انواع روش های بیهوشی در جراحی بینی ، بکارگیری از آرام بخش های داخل وریدی می باشد. در واقع بهترین جراح بینی در زاهدان دکتر شراهی داروی بیحس کننده را ، به داخل بافت های بینی تزریق می کند. جالب است بدانید که پس از تزریق شما نمی خوابید ، در واقع بهوش هستید اما بدن شما سست خواهد شد و هیچ گونه دردی را احساس نخواهید کرد.

مزایای بیهوشی به روش وریدی

 1. با لوله گذاری که همراه با تهوع و استفراغ است.
 2. زمان بسیار کوتاه بهبودی با این نوع بیهوشی
 3. کاهش میزان خونریزی طی جراحی

معایب به روش IV ( وریدی )

 • نیازمند متخصص بیهوشی
 • احتمال بروز آسپیراسیون مایع به داخل ریه ها

آیا باید نگران  بیهوشی در جراحی بینی باشیم ؟

بروز خطرات بسیار زیاد طی عمل بینی با وجود بیهوشی ها یک امر شایع است ، اما احتمال آسیب دیدن افراد با این موارد بسیار پایین و حتی نزدیک به صفر می باشد. در واقع احتمال فوت افراد بر اثر بکارگیری بیش از حد و غیر اصولی از مواد بیهوشی می تواند بسیار نگران کننده باشد ، اما بیهوشی در جراحی بینی اگر تحت نظارت دقیق یک پزشک متخصص بیهوشی انجام شود ، احتمال مرگ و اغمای طولانی مدت نزدیک به صفر خواهد بود.  یک نکته حائز اهمیت که لازم است به آن اشاره شود ، استفاده اصولی از ماده بیهوشی می باشد ، که به معنای استفاده کم از این مواد نیست ، زیرا بکارگیری کمتر از حد لازم ، طی رینوپلاستی منجر به بیهوشی ناقص شده که مشکلاتی را برای بیمار و جراح بینی زاهدان به همراه دارد.

بیهوشی وریدی بهتر است یا بیهوشی عمومی ؟

هر یک از این روش های موجود در بیهوشی در جراحی بینی مزایا و معایب خود را دارند ، در نتیجه بهترین نوع آن از جانب جراح خوب در زاهدان دکتر شراهی برای شما عزیزان در نظر گرفته خواهد شد. در پروسه بیهوشی عمومی ، فرد هوشیاری خود را به طور کامل از دست می دهد و به یک خواب عمیق فر می رود ، در نتیجه اطلاعی از پروسه رینوپلاستی نداشته و هیچ گونه دردی را احساس نمی کند ، بر خلاف بیهوشی وریدی ، فرد هوشیار است و تمامی فرایند جراحی را مشاهده می کند. یک جراح بینی ماهر  در زاهدان دکتر محمود شراهی با توجه به آن که نیازمند تمرکز بالا و کافی طی رینوپلاستی می باشد ، بیهوشی های عمومی را همواره پیشنهاد می کند. در نتیجه بهتر است با این پروسه که بیمار در آرامش کامل است این جراحی پر تهاجم انجام شود.

عوارض کوتاه مدت همراه با بیهوشی !

بیهوشی در جراحی بینی دارای عوارض کوتاه مدت است ، که از جمله آن ها می توان به موارد زیر نیز اشاره کرد.

حالت تهوع : یکی از شایع ترین عارضه هایی که زیبا جویان بعد از جراحی زیبایی بینی با ان مواجه می شوند ، که از اثرات ماده بیهوشی می باشد ، حالت تهوع است.

ضعف و سرگیجه : این عارضه علاوه بر آن که می تواند بر اثر ماده بیهوشی مشاهده شود ، می تواند به علت ناشتا بودن افراد قبل از جراحی بینی و احساس ضعف و گرسنگی بسیار زیاد افراد باشد ، که البته با وجود از دست دادن خون این عارضه افزایش می یابد.

لرزش و کاهش دمای بدن : معمولا به دنبال ضعف و سرگیجه یکی دیگر از اثرات بیهوشی در جراحی بینی ، احساس سرما و لرزش می باشد.

کبودی : تمامی بافت های بینی طی رینوپلاستی دست خوش تغییرات بسیار زیاد خواهند شد ، در نتیجه با این پروسه زیبایی تمامی ساختار بینی و حتی زیر چشم ها نیز کبود و سیاه خواهند شد ، که با توجه به فشار های وارد شده به هنگام جراحی این موارد با ماده بیهوشی تشدید می شود.

گلو درد : بسیاری از افراد زمانی که از بیهوشی خارج می شوند ، در گلو خود احساس درد و خشکی بسیار زیادی می کنند ، همچنین ممکن است صدای افراد تا مدتی گرفته تر شود. این عارضه می تواند ناشی از گاز بیهوشی و هم به خاطر اسیب لوله های تنفسی به دستگاه صوتی باشد.از دیگر عارضه های همراه با بیهوشی در جراحی بینی ، می توان به سر درد ، خارش و اختلال در دفع نیز اشاره کرد.

آیا امکان بهوش آمدن بیمار طی جراحی با بیهوشی عمومی وجود دارد ؟

عده بسیار زیادی از افراد که کاندیدای جراحی بینی می باشند ، بسیار نگران بهوش آمدن طی رینوپلاستی هستند. بیهوشی در جراحی بینی به طور قطعی است و بهوش آمدن طی آن یک امر نادر می باشد. متخصصین بیهوشی طی روند جراحی در تمام طول این پروسه بر روند بیهوشی بیماران نظارت دارند و شرایط را تحت کنترل قرار می دهند و در صورت بروز هر گونه عارضه فورا آن را کنترل می کنند تا از بهوش آمدن بیمار جلوگیری کنند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: