تزریق کورتون

اگر با التهاب ، تورم بسیار زیاد بینی خود بعد از جراحی و در دوره مراقبت های بعد از جراحی بینی در زاهدان مواجه شدید ، بهتر است بدانید که یک امر کاملا شایع و طبیعی بوده و تمامی زیبا جویان با ان مواجه خواهند شد. البته ممکن است این دسته از عوارض جانبی به مرور در افراد بهبود پیدا نکنند و حتی در برخی مواقع تورمات و التهابات پوستی در افراد افزایش یابد ، در این مواقع تنها یک راه کار برای بهبود این دسته از عوارض وجود خواهد داشت ، که از جانب بهترین جراح بینی دکتر محمود شراهی در زاهدان توصیه می شود. در واقع تزریق کورتون تنها راه کار بوده که دارای محدودیت های بخصوص خود می باشد که در ادامه مطلب با بیشتر آشنا خواهیم شد.

تزریق کورتون - دکتر محمود شراهی در زاهدان

ابتدا بهتر است با کورتون بیشتر آشنا شوید !

در واقع این ماده ، یا همان کورتون نوعی چربی است ، که در بدن به صورت کاملا طبیعی و با کمک کلسترول در کبد تمامی افراد تولید می شود. غده فوق کلیه از کورتون برای ساخت هورمون ها استفاده می کند. جالب است بدانید که نقش این ماده در بدن مهار التهاب بافت های مختلف بوده ، که سبب تسکین تورم نیز در ان ها خواهد شد.  اما پروسه تزریق کورتون به بینی ، بکار گیری از نوعی دارو سنتزی بوده که در حوزه پزشکی کاربرد بسیار زیادی دارد و تنها مختص به افرادی که جراحی بینی در زاهدان انجام داده اند نمی باشد. در واقع با تزریق این ماده سبب بروز یک واکنش و تولید ماده شیمیایی شده ، که در کاهش التهاب بدن افراد نقش خواهد داشت. لازم به ذکر است که با وجود تاثیرات بی نظیر کورتون ، تزریق آن باید از جانب پزشک حتما توصیه شود و از دوز های مشخصی از آن بکار گرفته شود ، زیرا مصرف دوز های بالایی از آن می تواند ، سبب ضعف در سیستم ایمنی بدن و بروز مشکلات دیگر در افراد شود.

تزریق کورتون به بینی چه مزایایی دارد ؟

پروسه رینوپلاستی با اعمال برخی فعالیت های پیچیده و دشوار آغاز خواهد شد ، در واقع در ابتدا پوست بینی برش داده شده و به طور کامل از ساختار استخوانی جدا می شود ، تا پزشک دسترسی کامل و لازم را طی این پروسه زیبایی داشته باشد ، برای آن که بتواند تغییرات لازم را به خوبی اعمال نماید . سپس جراح بینی زاهدان دکتر محمود شراهی منظور اعمال تغییرات ظاهری و همچنین قرار دادن استخوان بینی در محل مناسب در صورت انحراف بینی یا کج بودن ، استخوان بینی را شکسته و تراش خواهد داد ، همچنین در صورت گوشتی بودن بینی لازم است تا مقداری از بافت چربی نیز در پوست بینی افراد کاسته شود ، جالب است بدانید که چربی زیر پوست خود یک عامل اساسی در بروز التهاب و تورم می باشد که نیاز افراد را به تزریق کورتون افزایش می دهد. انجام تمامی این تغییرات طی رینوپلاستی تورم و التهابات بسیار زیادی را به همراه خواهد داشت ، که تنها تزریق کورتون می تواند به بهبود آن ها در موارد بسیار حاد کمک کند.

با توجه به آنکه در ابتدای مقاله اشاره کردیم که هر گونه تورم به وجود آمده طی جراحی بینی استخوانی بسیار کمتر خواهد بود ، زیرا پوست بینی این افراد دارای چربی بسیار زیاد نمی باشد و پروسه رینوپلاستی کمی آسان تر و با پیچیدگی نسبتا کم انجام خواهد شد ، بر خلاف بینی های استخوانی پروسه جراحی بینی گوشتی بسیار پیچیده است ، زیرا در برخی مواقع به منظور ایجاد استحکام و مقاومت لازم  است تا پیوند غضروفی صورت گیرد که می تواند بر التهاب و تورم بینی بی افزاید. بنابراین این دسته از افراد کاندیدای مناسبی برای تزریق کورتون خواهند بود ، تا به نتیجه نهایی حاصل از عمل زیبایی خود دست یابند. از مزایای فوق العاده این تکنیک باید به سرعت بهبود عوارض در بازه زمانی کوتاه اشاره کرد ، بدون آن که زیبا جو مدت زمان طولانی را برای بهبودی خود صرف کند.

کدام دسته از افراد کاندیدای مناسبی برای تزریق کورتون می باشند ؟

  1. افرادی با پوست ضخیم ، همراه با چربی بسیار زیاد پوست.
  2. افرادی که روند بهبود تورم و التهابات در آن ها طبق انتظارات پزشک نبوده است.
  3. آن دست از زیبا جویانی که با عوارض جانبی همچون التهاب و تورم مواجه شده اند.
  4. افرادی که در گذشته تجربه خوبی از جراحی بینی اولیه خود نداشته اند و نیازمند انجام یک پروسه ترمیمی می باشند.

تاثیر گذاری کورتون بر التهاب و تورم چگونه است ؟

به طور کلی تمامی افراد پس از جراحی بینی در زاهدان به مدت 6 الی 8 ماه با تورم و عوارض جانبی بینی مواجه خواهند شد ، که این موضوع کاملا طبیعی و نرمال است و به مرور زمان بهبود پیدا می کند. البته لازم به ذکر بوده که این عوارض در افراد با بینی های گوشتی بسیار بیشتر از افراد با بینی های استخوانی می باشد ، با توجه به تفاوت های ساختاری که دارند اینگونه خواهند بود. بنابراین در صورت گذشت این بازه و باقی ماندن عوارض جانبی در طولانی مدت و عدم تحمل بیمار ، با مراجعه به جراح بینی خوب در زاهدان دکتر شراهی ، پزشک در صورت نیاز تزریق کورتون را توصیه می کند ، تا زیبا جو در مدت زمان کمتری به نتیجه دلخواه از رینوپلاستی خود دست یابد.

تعداد دفعات بکارگیری از کورتون به چه عواملی بستگی دارد ؟

تعداد دفعات بکارگیری از کورتون به مواردی همچون تورم و التهابات موجود در ساختار بینی ، نوع پوست و میزان چربی موجود در زیر پوست بستگی دارد ، در نتیجه مقدار تورم در هر فردی با دیگری متفاوت است و در این تورم در افراد با بینی های گوشتی بسیار زیاد خواهد بود. همین امر سبب شده است تا فاکتور های متنوعی در تعداد جلسات مورد نیاز جهت تزریق کورتون تاثیر گذار باشد. برای مثال زیبا جویان با بینی استخوانی و پوستی نازک با یک بار تزریق به نتیجه دلخواه خود دست می یابند ، در صورتی که زیبا جویان با بینی گوشتی همراه با پوستی ضخیم به تعداد جلسات بیشتر در بازه های زمانی 5 الی 7 هفته نیاز دارند ، تا تورم موجود بر روی بینی آن ها کاهش پیدا کند.

نکته : هیچ یک از این تعداد ها جهت بکارگیری از کورتون حتمی نمی باشد ، تنها تعداد جلسات مورد نیاز در جلسات مشاوره توسط جراح بینی ماهر و با تجربه دکتر محمود شراهی در زاهدان توصیه می شود.

بهترین نواحی جهت تزریق کورتون به بینی !

تزریق کورتون با توجه به نظر پزشک در مناطق مورد نیاز  و در نواحی که تورم و التهاب بسیار زیاد باشد انجام خواهد شد. برای مثال اگر تورم در نوک بینی افراد باشد ، مقدار مناسبی از کورتون در همان ناحیه تزریق می شود تا از تورم آن کاسته شود. البته این موارد در مواقع مراجعه از جانب جراح بینی تشخیص داده می شود با توجه به انتظارات غیر واقع بینانه افراد تصمیم گیری نخواهد شد.

اقدامات لازم بعد از پروسه تزریق کورتون به بینی !

  • از لمس کردن و ماساژ دادن محل تزریق جدا خودداری کنید.
  • از مصرف هر گونه دارو ضد التهاب همانند آسپرین خودداری کنید.
  • توصیه می شود در روز های ابتدایی از کمپرس های سرد استفاده شود.
  • بعد از تزریق کورتون از انجام فعالیت های سنگین و ورزشی و پر تنش بپرهیزید.
  • سر خود را تا بهبودی کامل در مدت زمان های طولانی به پایین خم نکنید.
  • از مصرف دارو های رقیق کننده خون بپرهیزید و برای مدتی از مصرف ان ها خودداری کنید .
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: