جراحی بینی ترمیمی در زاهدان

امروزه افراد بسیار زیادی تحت جراحی زیبایی بینی در زاهدان قرار می گیرند ، عده بسیاری از این افراد به نتیجه عالی از جراحی خود دسته می یابند ، اما برخی دیگر از تغییرات ایجاد شده رضایت نخواهند داشت. در این مواقع این دسته از افراد تصمیم به جراحی بینی ترمیمی در زاهدان خواهند گرفت. در صورتی که شما عزیزان یکی از کاندیدای جراحی بینی ثانویه باشید ، جراح بینی حاذق و ماهر در زاهدان دکتر محمود شراهی ، با بررسی بینی و عملکرد آن و در صورتی که کاندیدای مناسبی باشید به کمک پیوند غضروفی تغییرات لازم را جهت اصلاح مشکلات بینی شما عزیزان انجام می دهد.

جراحی بینی ترمیمی - دکتر محمود شراهی در زاهدان

جراحی بینی ترمیمی در زاهدان

عوامل بسیار زیادی می تواند در موفق نبودن جراحی بینی اولیه تاثیر بگذارد ، برای مثال عدم مهارت لازم و کافی پزشک ، نداشتن انتظارات واقع بینانه زیبا جو و غیره از جمله مواردی هستند که این پروسه زیبایی را با اختلال رو به رو می کند. این موارد سبب می شود تا بعد از جراحی افراد با مشکلات تنفسی و ایرادات ظاهری بسیاری رو به رو شوند ، که با هیچ تکنیکی جز جراحی بینی ترمیمی بهبود پیدا نمی کند. بهتر است بدانید که این پروسه به نسبت عمل بینی اولیه بسیار سخت و دشوار تر می باشد که تنها یک جراح و متخصص گوش و حلق و بینی با تجربه می تواند آن را به خوبی به پایان برساند.

با کمک عمل بینی ترمیمی می توان چه عارضه هایی را درمان کرد ؟

در صورت مشاهده هر یک از موارد زیر بعد از جراحی بینی اولیه لازم است تا شما زیبا جویان عزیز تحت جراحی مجدد نیز قرار بگیرید.

بیرون زدگی پل روی بینی ، عدم تقارن میان سوراخ های بینی و نمای v بر عکس بینی ، بزرگ بودن نوک بینی و عدم بهبود مشکلات موجود در پروسه رینوپلاستی اولیه ، فرو رفتگی بینی و ایجاد اسکار های عمیق داخلی و خارجی ، باریک شدن بیش از حد تیغه بینی  و انحراف استخوان سپتوم بینی ، فاصله بسیار زیاد میان سوراخ های بینی و بالا پایین بودن پره های بینی ، فیبروز بینی و حالت گیره ای بینی ، گرفتگی بینی و عدم تنفس مناسب و دفرمه شدن ساختار بینی تمامی این موارد جهت بهبود نیازمند جراحی بینی ترمیمی در زاهدان می باشند. در ادامه با این عوارض و چگونگی تاثیرات منفی آن ها بیشتر آشنا خواهیم شد. 

باریک شدن تیغه بینی : باریک شدن تیغه بینی در افراد با بینی های استخوانی بسیار شایع تر از بینی های گوشتی می باشد. این عارضه مشکلات تنفسی را به همراه داشته که با انجام جراحی بینی ترمیمی بهبود پیدا می کند.

حالت گیره ای بینی : یکی از مواردی که اغلب افراد بعد از جراحی بینی نا موفق با آن مواجه می شوند ، فرو رفتگی غضروف های کنار بینی بوده که بینی حالتی گیره ای پیدا می کند. در پی این عارضه مشکلات تنفسی بسیاری برای زیبا جویان به وجود می آید که سبب اختلال در تنفس آن ها خواهد شد.

فواصل میان دو حفره بینی : در صورتی که جراح رینوپلاستی تسلط کاملی بر علم زیبا شناختی نداشته باشد ، که خود یک ویژگی بسیار مهم برای جراح رینوپلاستی حاذق و ماهر است ، سبب عدم تناسب و ایجاد فاصله های بسیار زیاد میان حفره های بینی افراد می شود ، که تاثیرات منفی بر زیبایی ظاهری دارد که تنها با جراحی بینی ترمیمی در زاهدان می توان آن را درمان کرد.

اسکار های داخلی و خارجی : بر آمدگی های موجود بر روی بینی ، ناشی از اسکار های داخلی و خارجی می باشد ، که سبب تاثیر گذاری منفی بر زیبایی ظاهری خواهد شد که باید توسط یک جراح ماهر و طی رینوپلاستی ترمیمی بهبود پیدا کند.

افتادگی نوک بینی : در ابتدا بهتر است بدانید که بینی های گوشتی دارای ویژگی هایی همچون پوست ضخیم و همراه با چربی بسیار زیاد می باشند که استحکام استخوان آن ها بسیار کم است ، همچنین ساختار استخوانی این نوع بینی ها ضعیف بوده و بینی مقاومت لازم و کافی را ندارد.

 اغلب افراد با بینی های گوشتی با افتادگی نوک بینی مواجه خواهند شد. در صورت عدم مهارت کافی جراح ، جهت تقویت نوک بینی با استفاده از فرایند پیوند غضروفی به مرور نوک بینی افتاده تر خواهد شد ، که با جراحی بینی ترمیمی در زاهدان قابل درمان می باشد. البته جالب است بدانید که این عارضه در بینی های استخوانی به ندرت پیش می آید زیرا استخوان استحکام کافی و لازم را دارد.

دفرمگی ساختار بینی : یکی از اهداف اصلی افرادی که به جراحی زیبایی بینی روی می آورند ، افزایش زیبایی ظاهر و ایجاد تغییرات بسیار بر روی ساختار بینی می باشد ، که نقش مهمی در افزایش اعتماد بنفس نیز دارد. با به وجود آمدن دفرمگی بر روی بینی طی جراحی بینی اولیه اعتماد به نفس زیبا جو کاهش یافته و برای اصلاح این بد فرمی باید جراحی بینی مجدد نیز انجام شود.

قوز بر روی تیغه بینی : از جمله ویژگی های بارز بینی استخوانی وجود یک بر آمدگی یا قوز می باشد. در مواقعی که جراح بینی نتواند این قوز را به طور کامل بر طرف کند و تیغه بینی را اصلاح کند ، این برآمدگی به صورت یک قوز باقی خواهد ماند که طی جراحی بینی ترمیمی بهبود پیدا می کند.

عدم تنفس آسان : انتخاب جراح بینی خوب در زاهدان و باتجربه ، اهمیت بسیار زیادی در تنفس آسان و راحت بیمار بعد از رینوپلاستی دارد. یک پزشک با تجربه ای اندک ، قطعا قادر به رفع مشکلات تنفسی نخواهد بود و نمی تواند ظاهر بینی را به شکل دلخواه بیمار تغییر دهد ، در نتیجه علاوه بر عدم رضایت زیبا جو از شکل ظاهری بینی ، سبب خواهد شد تا با مشکلات تنفسی رو به رو شود که نیاز افراد به جراحی بینی ترمیمی در زاهدان افزایش پیدا می کند.

جراحی بینی ترمیمی در زاهدان - دکتر محمود شراهی

تفاوت عمده عمل بینی اولیه و ثانویه چیست ؟

طی پروسه جراحی زیبایی بینی ، استخوان و بافت بینی افراد دستخوش تغییرات بسیار زیادی می شود ، در نتیجه اعمال تغییرات مجدد سخت و دشوار تر خواهد بود. در واقع این نوع تغییرات ایجاد شده ، جراح بینی خوب در زاهدان دکتر شراهی ، در زمان انجام پروسه جراحی بینی ترمیمی در زاهدان محدود می کند. 

به همین منظور بسیار مهم است که جراح مهارت و تجربه کافی را در این رابطه داشته باشد ، تا با وجود محدودیت های بسیار زیاد بتواند تغییرات لازم را به خوبی اعمال کند و در مواقع مورد نیاز از تکنیک هایی همچون پیوند غضروفی نیز برای اصلاح بهتر ساختار بینی بکار گیرد.

چه زمانی جهت انجام رینوپلاستی ترمیمی مناسب است ؟

در ابتدا و پس از انجام جراحی بینی اولیه لازم است تمامی افراد بازه زمانی 6 ماه الی 1 سال را نیز صبر کنند. زیرا با توجه به نوع پوست و ساختار استخوانی بینی ،  پروسه بهبودی در افراد با یکدیگر متفاوت است. در نتیجه زمان رفع و بهبود عوارض جانبی متغیر خواهد بود ، که طولانی ترین مدت زمان آن یک سال می باشد. در صورتی که با گذشت یک سال ، تورم و مشکلات تنفسی و ایرادات ظاهری بر روی ساختار بینی وجود داشته باشد ، لازم است افراد تحت جراحی بینی ترمیمی در زاهدان قرار بگیرند.

جراحی بینی ثانویه با چه تکنیکی انجام می شود ؟

با بررسی بینی و مشاهده تصاویر تهیه شده از ساختار بینی زیبا جویان ، جراح در مواقعی که مشکلات موجود ناچیز باشد ، از روش بسته برای رفع آن ها بکار می گیرد. اما اگر مشکلات موجود نیازمند اعمال تغییرات بسیار زیاد باشد که با روش بسته غیر قابل درمان است ، از تکنیک باز در جراحی بینی ترمیمی استفاده خواهد کرد. 

جالب است بدانید که در روش باز جراح پوست بینی را از ناحیه کلوملا برش داده و به سمت بالا می کشد ، حال دسترسی کافی به تمامی نقاط بینی را دارد ، اصلاحات لازم را انجام داده سپس پوست بینی را به حالت اولیه باز می گرداند و برش ها را با استفاده از بخیه می بندد.

آیا پوست بینی تاثیری در روند عمل بینی ترمیمی دارد ؟

پوست بینی افراد همانند یک کاور عمل می کند ، که ساختار استخوانی را پوشش داده و نتیجه حاصل از رینوپلاستی را به نمایش می گذارد. در این مواقع ضخامت پوست یک ویژگی بسیار مهم است که عوارض جانبی همچون تورم و التهاب را به همراه دارد. در پروسه جراحی بینی ترمیمی در زاهدان پزشک با بافت اسکار زیر پوست و نیز ضخامت آن مقابله می کند. 

در نتیجه بهتر است بدانید که مقدار بافت سفتی که بعد از جراحی زیبایی بینی شکل گرفته است ، معمولا در افراد با پوست هایی ضخیم بسیار بیشتر است ، این موضوع سبب شده است تا روند جراحی ترمیمی در افراد با پوست ضخیم و بینی های گوشتی دشوار تر شود.

آیا عمل بینی ترمیمی خطرناک است ؟

ممکن است زیبا جویانی که به نتیجه عالی از جراحی بینی اولیه خود دست نیافته اید ، نگرانی های بسیار زیادی از جراحی بینی ترمیمی در زاهدان خود داشته باشید. اما اگر در انتخاب بهترین جراح بینی ثانویه در زاهدان دکتر محمود شراهی ، دقت کافی را داشته باشید و از مهارت و تجربه بالای ایشان اطمینان داشته باشید ، خطر و ریسک این پروسه نه تنها شما را تهدید نمی کند ، بلکه با بر طرف کردن مشکلات ناشی از عمل بینی اولیه سبب افزایش اعتماد بنفس و تنفس آسان شما عزیزان خواهد شد.

👃🏻 جراحی زیبایی بینی ، دکتر محمود شراهی در زاهدان

افتادگی نوک بینی و عمل ترمیمی آن در زاهدان !

یکی از پیامد هایی که بسیاری از افراد بعد از جراحی بینی اولیه ممکن است با ان مواجه شوند ، افتادگی نوک بینی می باشد. با توجه به تغییرات رخ داده در طول سال های ابتدایی بعد از جراحی ، نوک بینی برخی از بیماران در طول فرایند بهبود ، دچار افتادگی می شود که در نتیجه به جراحی بینی ترمیمی در زاهدان نیز نیاز پیدا خواهند کرد ، تا به منظور رفع افتادگی اقدام نمایند و آن را درمان کنند. 

قرار گرفتن تحت این جراحی ، مسئله ای پیش پا افتاده نخواهد بود و نمی توان بدون مراجعه به یک پزشک با تجربه و حاذق برای آن تصمیم گرفت. در واقع این پروسه جراحی دارای ریسک های مربوط به خود می باشد ، در نتیجه انتخاب جراح می تواند کمک کند تا علاوه بر بهبود عوارض شما عزیزان پس از جراحی با عارضه هایی همچون افتادگی بینی و غیره نیز مواجه نشوید در نتیجه در انتخاب جراح بینی ترمیمی خود دقت لازم را داشته باشید.

آیا افتادگی نوک بینی بعد از جراحی بینی اولیه عارضه ای طبیعی است یا خیر ؟

توجه داشته باشید که تورم بینی در طول دوره مراقبت های بعد از جراحی بینی اولیه به مرور بهبود پیدا می کند و بینی به روند نرمال خود باز می گردد ، برش ها ایجاد شده بسته می شوند و بافت نوک بینی بالا کشیده می شود ، تمامی این موارد می توانند در افتادگی نوک بینی تاثیر بگذارند. جالب است بدانید که در برخی مواقع نیروی جاذبه به طور طبیعی بینی را به سمت پایین می کشید. 

در نتیجه اگر غضروف بینی در اندازه و موقعیت مناسبی قرار نگیرد که نمی توان آن را در موقعیت اصلی خود قرار داد ، با تاثیر نیروی جاذبه مقابله می کند و نوک بینی دچار افتادگی می شود. هر دو این عوامل قابل پیش بینی هستند ، اما مراجعه به جراح حاذق در زاهدان دکتر محمود شراهی و انجام برخی فرایند های پیشگیرانه مانع از افتادگی بینی خواهد شد.

چندین بار می توان عمل بینی ترمیمی را تکرار کرد ؟

برای انجام پروسه رینوپلاستی ثانویه هیچ تعداد و ارقامی از جانب پزشک مشخص نشده است. چراکه باید در نظر داشته باشید که این پروسه از تکنیک جراحی بینی اولیه بسیار پیچیده تر و دشوار تر می باشد و با هر جراحی اضافه تر پزشک با پیچیدگی های بیشتری مواجه می شود و لازم است اقدامات بخصوصی را طی این پروسه حساس بکار گیرد تا نتیجه ای قابل قبول برای زیبا جویان داشته باشد. 

در این مواقع ریسک بروز عوارض جانبی بسیار افزایش پیدا می کند. به همین منظور لازم است تا زیبا جویان حتی برای یک بار هم به جراحی بینی ثانویه نیاز نداشته باشند و در شرایط حاد و مشکلات بسیار مهم بعد از رینوپلاستی برای جراحی بینی ترمیمی در زاهدان اقدام کنند ، آن هم تحت نظر یک پزشک بسیار حاذق و با تجربه. هر چند که انتخاب درست شما در صد نیاز به جراحی بینی ترمیمی را می کاهد و تنها لازم است شما عزیزان در انتخاب جراح بینی دقت و نظارت کافی را داشته باشید.

درمان اسکار ها با جراحی بینی ثانویه 

در جراحی زیبایی بینی اولیه ، به منظور ایجاد تغییرات در چارچوب استخوانی و غضروفی بینی افراد ، ضربه هایی به بینی وارد خواهد شد و برش هایی نیز بر روی پوست بینی زیبا جویان ایجاد می شود. در پی این رخ داد ها سلول های فیبروبلاست شروع به ترمیم فیبر های کلاژن و سایر پروتئین ها می کنند ، تا به فرایند بهبودی آسیب های وارد شده پوست کمک کنند.

 به همین منظور جهت تقویت پوست آسیب دیده ، بافت اسکار ضخیم ایجاد خواهد شد. در برخی موارد بسیار جدی این بافت و این اسکار ضخیم می تواند مشکلات زیبایی بسیاری را برای زیبا جویان به وجود آورد ، که با استفاده از عمل بینی ترمیمی در زاهدان می تواند هرگونه بد شکلی و اسکار باقی مانده از جراحی بینی اولیه را بهبود بخشد.

سؤالات متداول جراحی بینی ترمیمی

  • چه کسانی کاندیدای مناسب برای جراحی بینی ترمیمی هستند؟

افرادی که از نتیجه عمل بینی اولیه خود راضی نیستند یا مشکلات تنفسی ناشی از عمل بینی دارند، می‌توانند کاندیدای مناسب برای جراحی بینی ترمیمی باشند.

  • چه زمانی می‌توان عمل بینی ترمیمی انجام داد؟

معمولاً باید حداقل 6 ماه تا 1 سال از عمل بینی اولیه گذشته باشد تا بتوان عمل ترمیمی را انجام داد.

  • دوران نقاهت بعد از جراحی بینی ترمیمی چقدر است؟

دوران نقاهت بعد از جراحی بینی ترمیمی حدوداً 2 تا 3 هفته است.

  • آیا جراحی بینی ترمیمی می‌تواند مشکلات تنفسی را برطرف کند؟

بله، در صورتی که مشکلات تنفسی به دلیل ناهنجاری‌های ساختاری بینی باشد، جراحی بینی ترمیمی می‌تواند به برطرف شدن این مشکلات کمک کند.

  • هزینه جراحی بینی ترمیمی چقدر است؟

هزینه جراحی بینی ترمیمی به عوامل مختلفی مانند تکنیک جراحی، تجربه جراح و موقعیت مکانی جراح بستگی دارد.

  • آیا جراحی بینی ترمیمی عوارض دارد؟

بله، مانند هر عمل جراحی دیگری، جراحی بینی ترمیمی نیز می‌تواند عوارضی مانند خونریزی، عفونت و تورم داشته باشد.

  • چه تفاوتی بین عمل بینی ترمیمی و عمل رینوپلاستی وجود دارد؟

عمل رینوپلاستی اصطلاح کلی برای جراحی بینی است که شامل جراحی بینی اولیه و ترمیمی می‌شود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: