جراحی بینی و بیماری های خاص

برای آن که مسیر جراحی های زیبایی را اشتباه طی نکنیم و در آخر هر آنچه که را پیموده ایم به یک باره رها نکنیم ، تنها لازم است اطلاعات خود را در زمینه زیبایی مورد نظر خود تکمیل کنیم. همه ما ممکن است بر اثر عوامل وراثت یا مشکلاتی دیگر در طول زندگی خود به برخی بیماری های خاص مبتلا شویم ، که این مورد می تواند مانع از جراحی بینی در زاهدان و  در زیبا جویان شود. جراحی بینی و بیماری های خاص همان مورد حائز اهمیت بوده ، که اغلب افراد به آن توجه نمی کنند ! اما ما به شما در این مقاله از ریسک این اختلال خواهیم گفت ، در انتها و پس از مطالعه دقیق این مطلب از بهترین جراح بینی زاهدان دکتر محمود شراهی دست خواهید یافت که آیا شما می توانید با بیماری خاصی که به ان مبتلا هستید جراحی بینی انجام دهید یا خیر ؟

جراحی بینی و بیماری های خاص - دکتر محمود شراهی در زاهدان

جراحی بینی و بیماری های خاص ، چه کسانی باید دست نگه دارند ؟

کم خونی و عمل زیبایی بینی !

از جمله آزمایشاتی که افراد در اقدامات قبل از جراحی بینی باید ان را تهیه کنند و در اختیار جراح بینی زاهدان خود قرار دهند ، آزمایش خون یا آزمایش کم خونی است. در شرایطی که هموگلوبین و غلظت خون در آقایان کمتر از 13 و در خانم ها کمتر از 12 باشد ، در واقع کم خونی در آن ها تشخیص داده می شود. البته با وجود کم خونی ، رینوپلاستی در افراد با هموگلوبین بیشتر از 10 نیز انجام خواهد شد ، که نیازمند دقت و توجه بیشتر جراح می باشد. اما در افرادی که میزان غلظت خون در ان ها کمتر از 10 می باشد به دلیل بروز مشکلات قلبی  امکان انجام این پروسه جراحی زیبایی نخواهد بود. در هر صورت با وجود کم خونی جراحی بینی و بیماری های خاص یک پروسه زیبایی با ریسک بالا خواهد بود و باید زیبا جویان برای کنترل آن تحت نظر پزشک قرار بگیرند و از دارو های موثر در درمان آن استفاده کننده.

اگر به آسم مبتلا هستید از عمل بینی خودداری کنید !

ممکن است شما نیز از برخی افراد بسیار شنیده باشید ، که اگر به آسم مبتلا هستید ، از انجام جراحی بینی خودداری کنید ! جراحی بینی و بیماری های خاص همچون آسم در افراد با نظارت بالای جراح بینی حاذق در زاهدان دکتر محمود شراهی و کنترل بیماری همراه با انجام برخی آزمایشات ضروری تنفسی مانعی نخواهد داشت ، البته در این مواقع نظر دکتر بیهوشی بسیار مهم بوده که پس از تائید ایشان جراحی آغاز خواهد شد.

نکته : لازم به ذکر است که برخی افراد به اسم و علائم و اختلالات شدید تنفسی مبتلا  هستند ، که علاوه بر ان که نباید برای جراحی اقدام کنند ، جراح هرگز این پروسه زیبایی و درمانی را در آن ها آغاز نخواهد کرد.

عمل بینی و افراد مبتلا به بیماری هموفیلی

به آن دسته از افراد که دچار اختلال انعقاد خون می باشد ، بیماران هموفیلی گفته می شود. جراحی بینی و بیماری های خاص در این دسته افراد بسیار خطرناک است ، با توجه به آن که این افراد با خونریزی شدید مواجه می شوند که ممکن است طی رینوپلاستی رخ دهد و جراح نتواند تحت هیچ شرایطی ان را کنترل کند ، هرگز کاندیدای خوبی برای این جراحی زیبایی بینی نخواهند بود.

آیا افراد دیابتی کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی هستند ؟

دیابت یک بیماری شایع متابولیسمی بوده که سبب اختلال در سوخت و ساز قند خون می شود. آن دسته از افراد که به این بیماری مبتلا هستند ، برای آن که در دسته جراحی بینی و بیماری های خاص قرار نگیرند ، باید به برخی نکات توجه کنند ، البته احتمال آن که نتوانند تحت جراحی زیبایی بینی نیز قرار بگیرند هم وجود خواهد داشت. از جمله مواردی که افراد مبتلا به دیابت باید ان را رعایت کنند ، کنترل قند خون می باشد ، با انجام آزمایش های لازم مرتبط با میزان قند خون باید حدود آن 150 یا کمتر باشد که برای رینوپلاستی این مقدار طبیعی بوده و مانعی ندارد. اما اگر سطح قند خون ان ها کنترل نشود ممکن است با آسیب های بافت و پوست بینی طی روند رینوپلاستی مواجه شوند ، که به سختی بهبود پیدا می کند و این مسئله به خودی خود زمینه بروز عفونت در افراد می باشد. لازم به ذکر است که این دسته از زیبا جویان باید از افت قند خون خود نیز پیشگری کنند ، زیرا یکی از شروط بهترین جراح بینی زاهدان دکتر شراهی برای انجام جراحی زیبایی بینی ناشتا بودن افراد قبل از جراحی است که برای 6 الی 8 ساعت بوده که خود این موضوع می تواند در افت قند خون موثر باشد.

در صورت ابتلا به بیماری صرع می توان عمل بینی انجام داد ؟

جراحی بینی و بیماری های خاص ، در افراد مبتلا به صرع نیز بسیار چالش بر انگیز است ، در واقع آن ها نمی دانند آیا می توانند تحت جراحی رینوپلاستی قرار بگیرند یا خیر ؟ برای ان که تحت این پروسه زیبایی و درمانی قرار بگیرید ، لازم است تا با پزشک خود مشورت کنند و پس از تائید متخصص مغز و اعصاب و در صورتی که روند بیماری در آن ها پیشرفت نداشته باشد و تحت کنترل قرار بگیرند هیچ گونه مانعی نخواهد داشت. این دسته از افراد باید چند ساعت بعد از رینوپلاستی ، داروهای بخصوص بیماری خود را مجددا مصرف کنند تا با هیچ گونه اختلالی مواجه نشوند.

MS آیا در دسته جراحی بینی و بیماری های خاص قرار میگیرد ؟

با توجه به شواهد و بررسی هایی که از جانب پزشکان انجام شده است ، افراد مبتلا به ام اس در صورتی که به بیماری دیگری مبتلا نباشند ، بیهوشی و انجام جراحی زیبایی در آن ها مشکلی را به وجود نخواهد آورد. اما توجه داشته باشید که استرس و علائم وضعیت افراد مبتلا به MS می تواند شرایط افراد را بدتر کند ، به همین منظور باید تیم معالج در رابطه با استرس و نگرانی های این پروسه زیبایی و درمانی با بیماران خود صحبت کنند و آرامش و آسودگی را به آن ها منتقل نمایند و افراد را برای جراحی زیبایی بینی آماده کنند.

بیماری های قلبی و جراحی زیبایی بینی

نگران نباشید ، اگر به عارضه های قلبی مبتلا هستید ، در هر صورت ریسک جراحی زیبایی بینی در شما بسیار کم است ، اما به این معنا نخواهد بود که هیچ گونه اختلالی را برای شما به همراه ندارد یا شما در دسته جراحی بینی و بیماری های خاص قرار نمی گیرید ! اگر بیماری قلبی بسیار خفیف باشد مشکلی برای جراحی بینی وجود نخواهد داشت ، اما اگر مشکلات قلبی با علائم بسیار شدید باشد ، لازم است تا آزمایش و تست های بخصوصی انجام شود ، زیرا این جراحی برای بیماران با علائم حاد قلبی با ریسک بسیار بالایی همراه است. در این دسته از افراد توصیه می شود تا شرایط و خواسته خود را با متخصص قلب و عروق در جریان بگذارند و در صورت صلاح دید پزشک و تائید ایشان به جراح بینی خوب دکتر محمود شراهی مراجعه نمایند. در هر پروسه زیبایی یا جراحی سلامتی حرف اول را می زند اگر در دسته  کاندیدای جراحی بینی و بیماری های خاص هستید ، در ابتدا تمامی جوانب را بررسی کنید و همواره به سلامت خود اهمیت بیشتری بدهید و هرگز برای جراحی بینی پر ریسک اقدام نکنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: