جراحی بینی گوشتی در زاهدان

افراد با بینی گوشتی ، دارای ویژگی های منحصر به فرد خود می باشند ، این دسته از بینی ها پوستی ضخیم و استخوانی با استحکام کم دارند ، همین موضوع سبب شده است تا جراحی بینی گوشتی در زاهدان فرایند متفاوتی از دیگر پروسه های جراحی بینی در زاهدان باشد. اما باید بدانید که این نوع بینی ها دارای ویژگی های دیگر نیز هستند ، که با مطالعه ادامه مقاله که توسط بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی دکتر محمود شراهی تهیه شده است ، می توانید با آن ها به خوبی آشنا شوید.

 

جراحی بینی گوشتی در زاهدان- دکتر محمود شراهی

بینی گوشتی و ویژگی های آن

اولین سوالی که قبل از جراحی به ذهن شما نیز خواهد آمد ، این است که آیا بینی شما از نوع گوشتی بوده یا استخوانی ؟  باید بدانید که افراد با بینی های گوشتی ، پوست بسیار ضخیم دارند که با توجه به وجود غدد چربی بسیار در زیر پوست به این شکل در آمده اند ، نو ک بینی افتاده تر بوده و ضعف بسیار شدید در استخوان و غضروف این نوع بینی ها دیده می شود ، که طی جراحی بینی گوشتی در زاهدان لازم است با تکنیک های مختص جراح بینی زاهدان تقویت شود.

بینی استخوانی و بینی گوشتی چه تفاوتی با یکدیگر دارند ؟

با وجود ویژگی های متعدد و مختلف در هر دو نوع بینی در ابتدا لازم است بدانید که نتیجه حاصل از آن ها با یکدیگر بسیار متفاوت است. بینی های استخوانی با وجود پوست نازک و استخوانی مقاوم بهترین کاندیدا جهت اعمال تغییرات خواهند بود ، که نتیجه حاصل از آن ها بسیار رضایت بخش می باشد ، اما این به معنای عدم دست یابی به نتیجه ای خوب از جراحی بینی گوشتی در زاهداننبوده ، زیرا بهترین جراح بینی زاهدان با وجود مهارت و تجربه بالایی که دارند رینوپلاستی بینی گوشتی را نیز به بهترین نحوه ممکن به پایان می رساند.

اقدامات قبل از عمل بینی گوشتی در زاهدان با دکتر شراهی

 1. در ابتدا به یک جراح و متخصص گوش و حلق و بینی ماهر مراجعه نمایید.
 2. در جلسات مشاوره با جراح بینی انتظارات خود را از جراحی بینی گوشتی در زاهدان بازگو کنید.
 3. ده روز قبل از انجام این پروسه زیبایی از مصرف دارو های گیاهی و موثر در انعقاد خون بپرهیزید.
 4. مصرف دخانیات و الکل می تواند پروسه جراحی شما را دچار اختلال کند ، بنابراین یک ماه قبل از رینوپلاستی از مصرف ان ها خودداری کنید.
 5. در صورتی که به نوعی بیماری خاص مبتلا هستید ، یا دارویی به خصوص مصرف می کنید ، حتما ان را به جراح بینی خود اطلاع دهید.

🌟جراحی زیبایی بینی در زاهدان با دکتر شراهی 

 

ضخامت پوست چه تاثیری بر جراحی بینی گوشتی در زاهدان دارد ؟

شکل و نتیجه نهایی حاصل از عمل بینی به ساختمان بینی و اسکلت آن بستگی دارد ، به همین منظور برای ایجاد فرم مناسب با چهره زیبا جویان پوست به همراه بافت قرار گرفته بر استخوان بینی تاثیر بسیار زیادی نیز در این پروسه زیبایی خواهد داشت.  البته فرم بینی تا حد بسیار زیادی به فرم و ساختار اسکلت پایه وابسته خواهد بود.

در نتیجه پوست به همراه بافت چربی موجود بر روی اسکلت بینی جراحی بینی گوشتی در زاهدان را تا حد بسیار زیادی تحت تاثیر قرار می دهد ، با وجود آن که ضخامت پوست در هر فردی با دیگری متفاوت است نتیجه نهایی به تعامل ضخامت پوست و پایه استخوانی وابسته می باشد ، همچنین با توجه به ان زیبا جویان تمایلی به باقی ماندن محل برش و زخم ها بعد از رینوپلاستی ندارند ، جراح بینی خوب دکتر شراهی در زاهدان به کاندیدای عمل بینی گوشتی متذکر خواهد شد تا با وجود ضخیم بودن پوست شان حتما به جراح گوش و حلق و بینی خوب و ماهر نیز مراجعه نمایند.

یک چالش اساسی در جراحی بینی گوشتی در زاهدان با پوستی ضخیم

پوست ضخیم موجود بر روی بینی های گوشتی ، اسکلت بینی بر روی پل بینی را به خوبی پوشش خواهند داد ، اما این موضوع یک فاکتور محدود کننده طی جراحی بینی گوشتی بوده ، که به هنگام کوچک کردن ساختار بینی بخصوص نوک بینی مناسب نمی باشد. این دسته از زیبا جویان اغلب نوک بینی پهن دارند که تمایل اصلی آن ها رفع این ناهمانگی می باشد.

نازک کردن پوست ضخیم بینی های گوشتی

نازک کردن پوست طی جراحی بینی گوشتی در زاهدان به معنای برداشت چربی و بافت همبندی زیر پوست می باشد که عمده آن در نوک بینی تجمع پیدا کرده است. در صورتی که پوست تفکیک شده باشد ، بلند شود و نازک شده باشد امکان ایجاد تغییرات بیشتر وجود خواهد داشت.

اما تنها فاکتور محدود کننده نوک بینی خواهد بود ، زیرا شبکه رگ های خونی زیر پوست هرگز نباید در طول نازک کردن پوست دچار آسیب دیدگی شوند ، به همین منظور جراح بینی خوب دکتر محمود شراهی در زاهدان طی انجام این نوع اقدام حساسیت بسیار بالایی خواهد داشت.

 

جراحی بینی گوشتی در زاهدان - دکتر محمود شراهی

 

برگشت پذیری بینی های گوشتی یک اتفاق غیر ممکن !

قطعا تا کنون شما نیز شنیده اید که ممکن است بینی بعد از جراحی بینی گوشتی در زاهدان به حالت اولیه خود باز گردد ؟ این عارضه بسیار نادر بوده و به ندرت پیش خواهد آمد آن هم در صورتی که جراح بینی مهارت کافی و لازم را نداشته باشد یا زیبا جویان در دوره نقاهت آسیبی به ساختار بینی شان وارد شود. اما نگران نباشید ، با وجود مهارت بالای پزشکان در این زمینه برگشت پذیری فرم و حالت بینی غیر ممکن خواهد بود.

دلیل زیاد شدن فاصله لب و بینی در جراحی بینی گوشتی چیست؟

کاهش زاویه بین لب و بینی: در جراحی بینی گوشتی، گاهی اقدام به افزایش زاویه بین بینی و لب فوقانی می‌شود تا ظاهری زیباتر به بینی بخشید. اگر این زاویه بیش از حد طبیعی افزایش یابد، می‌تواند منجر به افزایش ظاهری فاصله بین بینی و لب شود.

تغییرات در ساختار غضروفی بینی: در جراحی بینی گوشتی، اغلب ضروری است که ساختار غضروفی بینی دستخوش تغییراتی شود تا به شکل و حالت مطلوب برسد. این تغییرات می‌توانند بر ارتفاع بینی و در نتیجه فاصله آن تا لب تأثیر بگذارند.

کاهش حمایت از پره‌های بینی: اگر در جراحی بینی گوشتی، پره‌های بینی حمایت کافی را دریافت نکنند، ممکن است بینی به سمت پایین کشیده شود که این امر فاصله بین بینی و لب را افزایش دهد.

تورم و التهاب پس از جراحی: تورم و التهاب اجتناب ناپذیر پس از جراحی بینی گوشتی در زاهدان است که می‌تواند بر فاصله بین لب و بینی تأثیر بگذارد. این تغییرات معمولاً موقتی هستند و با گذشت زمان و کاهش تورم، فاصله ممکن است به حالت اولیه خود بازگردد.

تکنیک‌ های جراحی بینی گوشتی: دقت و تکنیک‌های به کار رفته توسط جراح در جراحی بینی گوشتی می‌توانند بر نتایج تأثیر گذار باشند. انتخاب یک جراح بینی گوشتی ماهر و با تجربه که با انواع پوست و ساختارهای بینی آشنایی دارد، می‌تواند به کاهش احتمال بروز چنین مشکلاتی کمک کند.

آیا پس از جراحی بینی گوشتی مشکلات تنفسی طبیعی می‌باشد؟

پس از جراحی بینی گوشتی، بروز مشکلات تنفسی در کوتاه مدت می‌تواند طبیعی باشد، به ویژه به دلیل تورم و التهاب داخلی ناحیه بینی که مسیرهای هوایی را تنگ می‌کند. این تورم معمولاً با گذشت زمان و با استفاده از داروهای تجویزی کاهش می‌یابد. با این حال، اگر مشکلات تنفسی برای مدت طولانی ادامه یابد یا بدتر شود، مهم است که با جراح بینی خود مشورت کنید.

🌟 جراحی زیبایی بینی انجام شده توسط بهترین متخصص گوش و حلق و بینی دکتر شراهی در زاهدان 

 

اقدامات مراقبتی بعد از عمل بینی گوشتی

 • به هنگام عطسه و سرفه دهان خود را به مقدار کافی باز کنید.
 • از عینک های آفتابی و حتی طبی بعد از جراحی بینی گوشتی در زاهدان استفاده نکنید.
 • از مصرف داروهایی که پزشک ان ها را تجویز نکرده است خودداری نمایید.
 • استفاده از ابزار هایی همچون پرسینگ بینی در دوره نقاهت می تواند سبب عفونت شود از ان ها استفاده نکنید.
 • از انجام فعالیت های بدنی شدید همانند انواع ورزش ها خودداری نمایید.
 • تا زمانی که پانسمان و گچ بینی بر روی صورتتان قرار دارد از استحمام خودداری نمایید.
 • هیچ گونه محدودیتی جهت رعایت بهداشت دهان و دندان وجود ندارد ، می توانید به آسانی بهداشت دندان های خود را رعایت کنید.
 • محدودیت استحمام تنها در هفت روز ابتدایی بوده و افراد می توانند با گذشته این بازه به حمام بروند.
 • در این دوره حرکات صورت خود را محدود کنید و تا حد ممکن از خندیدن ، گریه کردن و حرف زدن بسیار زیاد خودداری کنید.
 • سعی کنید از لمس کردن بینی خود به طور مداوم بپرهیزید .
 • محل برش ها را با استفاده از هیدروژن پراکسید و مرطوب کننده های دیگر ضد عفونی کنید.
 • از پانسمان روی بینی خود محافظت کنید و از خیس شدن آن جلوگیری نمایید.
 • با وجود آن که تنفس از دهان خواهد بود برای پیشگیری از خشک شدن لب ها از تقویت کننده های لب استفاده کنید.
 • زخم و خون های باقی مانده را به هنگام شست و شوی بینی به آرامی و با احتیاط پاکسازی کنید.

 

❤️جهت تعیین وقت جراحی بینی گوشتی با دکتر شراهی فرم زیر را پر کنید.

 

 

چگونگی تقویت غضروف در جراحی بینی گوشتی در زاهدان

با توجه به ضعف موجود در غضروف بینی های گوشتی ، در اکثر مواقع نیازمند تقویت بیشتر می باشند تا بینی فرم جدید خود را در مدت زمان طولانی حفظ کند. تقویت غضروف این دسته از بینی ها به استحکام بیشتر ساختار بینی و پیشگیری از افتادگی نوک بینی کمک بسیار زیادی می کند. جراح بینی با تجربه و حاذق در برخی مواقع با برداشت غضروف و حتی اصلاح غضروف سعی در تقویت بیشتر ان ها دارد.

در واقع این فرایند سبب می شود تا غضروف استحکام بیشتری داشته باشد و تیغه بینی زیبا جو صاف و متوازن شود. در طی جراحی بینی گوشتی و تقویت غضروف ، جراح بینی غضروف ها را از برخی نواحی برداشته و به قسمت های مورد نیاز اضافه می کند ، لازم به ذکر است که در صورت نبودن غضروف به میزان کافی طی جراحی رینوپلاستی ، جراح از غضروف لاله گوش یا دنده بیمار بکار خواهد گرفت. البته این تکنیک در تمامی افراد به کار گرفته نخواهد شد ، بلکه در مواقع مورد نیاز و با توجه به صلاح دید جراح رینوپلاستی انجام می شود.

آیا جراحی بینی گوشتی با لیزر امکان پذیر است ؟

از جمله دغدغه های امروزه بسیاری از زیبا جویان ، چگونگی تاثیر گذاری لیزر بر جراحی بینی گوشتی در زاهدان می باشد. در واقع بهتر است بدانید که لیزر هیچ گونه کاربرد موثری در جراحی بینی ندارد . تنها ممکن است در برخی موارد و به ندرت جراح از لیزر جهت ایجاد برش نیز از این دستگاه استفاده کند.

زیرا لیزر قادر به ایجاد تغییرات بسیار زیاد در ساختار استخوانی نبوده و با وجود پیچیدگی و سختی های بسیار زیاد امکان پذیر نخواهد بود . عمل بینی گوشتی تنها باید تحت نظر جراح بینی حاذق و ماهر انجام شود ، در غیر این صورت زیبا جویان به نتیجه عالی از رینوپلاستی دست نمی یابند. 

 

جراحی بینی گوشتی - دکتر محمود شراهی

 

چسب و کاربرد آن در بینی های گوشتی

ضخامت بالای پوست و چربی بسیار زیاد در زیر پوست یکی از عوامل موثر در بروز التهاب و تورم می باشد ، با ایجاد برش های گوناگون بر روی ساختار پوست ،  این تورم در دوره نقاهت بعد از جراحی بینی گوشتی در زاهدان بسیار افزایش پیدا می کند ، به همین منظور پزشک ابزار هایی همچون چسب بینی را در این بازه توصیه خواهد کرد.

کاهش تورم و التهاب تنها کاربرد چسب های بینی نبوده بلکه به عنوان یک هشدار دهنده نیز عمل می کنند ، تا اطرافیان شما را از عدم انجام فعالیت هایی که می تواند به ساختار بینی شما اسیب برساند آگاه کند ، همچنین به هنگام استراحت و خوابیدن چسب بینی مانع از ایجاد تغییر در ساختار جدید بینی خواهد شد ، که آن را محل جدید خود حفظ می نماید.

آیا می‌توان بعد از جراحی بینی گوشتی از تامپون استفاده نکرد؟

استفاده از تامپون‌های بینی (پکینگ بینی) پس از جراحی بینی گوشتی در زاهدان به تصمیم جراح بستگی دارد و بر اساس تکنیک‌های جراحی انتخابی، میزان تغییرات ایجاد شده در ساختار بینی، و نیازهای فردی بیمار تعیین می‌شود. در برخی موارد، جراحان ترجیح می‌دهند از تامپون برای حمایت از ساختار جدید بینی در طول دوره اولیه بهبودی استفاده کنند، به ویژه اگر تغییرات قابل توجهی در سپتوم (دیواره میانی بینی) یا دیگر ساختارهای داخلی ایجاد شده باشد.

با این حال، برخی جراحان ممکن است تکنیک‌های جراحی را به کار ببرند که نیازی به استفاده از تامپون‌های بینی نداشته باشد. این رویکرد می‌تواند به کاهش احساس ناراحتی بیمار پس از جراحی کمک کند و اجازه دهد که بیمار راحت‌تر تنفس کند.

دوران نقاهت جراحی بینی گوشتی چند وقت است؟

دوران نقاهت پس از جراحی بینی گوشتی معمولاً می‌تواند طولانی‌تر باشد نسبت به بینی‌های با ساختار بیشتر استخوانی. به طور کلی، بیماران می‌توانند انتظار داشته باشند که تورم و کبودی اولیه در طی دو هفته اول پس از جراحی به طور قابل توجهی کاهش یابد. با این حال، تورم نهایی ممکن است چندین ماه تا یک سال یا بیشتر زمان ببرد تا کاملاً فروکش کند و نتایج نهایی جراحی ظاهر شود.

آیا روند بهبودی جراحی بینی گوشتی در زاهدان با سایر بینی ها متفاوت است ؟

در پروسه عمل بینی گوشتی ، با وجود جنس پوست بیماران ، که اغلب ضخیم و گوشتی است ، بیمار با چالش های متعددی رو به رو می شود ، در واقع نتایج نهایی از این پروسه زیبایی حدود یک الی دو سال زمان می برد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: