جراحی پلک در زاهدان

تاثیرات که پیری پوست بر پلک ها می گذارد ، زیبایی و شادابی را از چهره افراد خواهد گرفت ، جراحی پلک در زاهدان در این مواقع یک اقدام زیبایی و درمانی بوده که می تواند به شما عزیزان کمک بسیاری کند. انجام این جراحی افتادگی و چین و چروک های اطراف چشم ها را از بین میبرد ، جوانی و شادابی را به چهره باز گردانده و حتی سبب دید بهتر نیز می شود. اگر یکی از کاندیدای بلفاروپلاستی هستید ، قبل از اقدام به جراحی با مطالعه مقاله زیر که توسط بهترین جراح بلافاروپلاستی دکتر محمود شراهی در زاهدان تهیه شده است ، با این پروسه بیشتر آشنا شوید.

جراحی پلک در زاهدان - دکتر محمود شراهی

جراحی پلک در زاهدان با دکتر محمود شراهی 

با گذشت زمان و تاثیر گذاری برخی موارد پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و همچنین الاستین و کلاژن موجود در زیر پوست ها کاهش پیدا می کند ، به دنبال این موارد افتادگی بالای پلک و پف زیر چشم ها در پلک پایین نمایان می شود. توجه داشته باشید که پوست پلک بسیار نازک است و هر گونه تاثیرات منفی می تواند خود را فورا نشان دهد ، بنابراین با جراحی پلک در زاهدان می توان این نوع افتادگی را نیز از بین برد.

 به دنبال دست یابی به چه اهدافی افراد تحت جراحی پلک قرار می گیرند؟

 1. افرادی که گودی بسیار زیادی در زیر چشم دارند
 2. چربی های ذخیره شده در زیر چشم ها که شکل پف در آمده باشند
 3. افرادی که به دنبال از بین بردن پوست اضافی و چین و چروک های اطراف پلک ها هستند
 4. بهبود افتادگی پلک ها که طی آن سفیدی مردمک چشم نمایان می شود
 5. بهبود افتادگی پوست که سبب چین خوردگی و اختلال در کانتور طبیعی پلک بالا می شود

اقدامات قبل از عمل پلک

در صورت انتخاب بهترین جراح پلک در زاهدان دکتر شراهی و به هنگام مراجعه به ایشان ، پزشک مواردی را به منظور رعایت اقدامات قبل از جراحی پلک در زاهدان به زیبا جویان توصیه خواهد کرد ، رعایت این موراد می تواند در دست یابی به نتیجه بهتر افراد تاثیرات فوق العاده ای در این پروسه بگذارد.

انتظارات واقع بینانه : در صورتی که هدف شما از جراحی پلک درمان عارضه ای نباشد ، بهتر است برای دست یابی به نتیجه بهتر انتظارات واقع بینانه ای داشته باشید و نظر خود را از این پروسه جراحی به پزشک اطلاع دهید.

بررسی بیماری های زمینه ای : ابتلای افراد به بیماری های زمینه ای ، حساسیت های دارویی و ابتلا به بیماری های مرتبط با چشم همچون : خشکی چشم ها ، آب مروارید و آب آوردن چشم ها ، انواع حساسیت ها و غیره را باید به جراح پلک اطلاع دهید تا در صورت بروز هر گونه اختلال اطلاعات کافی از شرایط شما داشته باشد.

دارو های مصرفی : اگر قبل از بلفاروپلاستی از برخی ویتامین ها ، دارو های گیاهی یا دارو هایی بخصوص استفاده می کنید ، بهتر است آن را به پزشک خود اطلاع دهید تا در یک بازه زمانی و در صورت نیاز از مصرف ان ها  خودداری شود.

آزمایش : جراح بلفاروپلاستی  ، آزمایشاتی همچون تولید اشک و اندازه گیری بخش های مختلف پلک را برای افراد توصیه می کند. همچنین ممکن است برای اطمینان بیشتر از عدم وجود نقطه کور قبل از جراحی آزمایش میدان دید را توصیه کند.

عکس برداری از پلک : عکس های تهیه شده از پلک ها در اقدامات قبل از جراحی ، به جراح خوب بلفاروپلاستی در زاهدان طی بلفاروپلاستی کمک می کند تا تغییرات لازم را به خوبی در نواحی مورد نیاز ایجاد کند.

جراحی پلک در زاهدان - دکتر محمود شراهی

جراحی زیبایی پلک با دکتر محمود شراهی در زاهدان

یکی از اهداف اصلی در جراحی پلک در زاهدان ، افزایش زیبایی ظاهر و چشم ها می باشد. در واقع زیبا جویان به منظور بهبود و افزایش زیبایی ظاهر خود به جراحی بلفاروپلاستی روی می آورند. در طی این جراحی برای برداشت کیسه های چربی زیر چشم و رفع افتادگی پلک ها اقداماتی صورت می گیرد. عمل زیبایی پلک ها سبب باز گردانی چهره جوان و شاداب شده که برای زیبا جویان بسیار خوش آیند می باشد ،  زیرا با تاثیر گذاری افزایش سن و عوامل مخرب  توده های چربی زیر چشم ها افزایش پیدا کرده  و ماهیچه های پلک ضعیف می شوند. در نتیجه تمامی این فاکتور ها از زیبایی چهره کاسته و سبب ایجاد جلوه ای ناراحت و خسته در چهره افراد می شود.

جراحی درمانی پلک ها

اگر افراد به نوعی بیماری که به پلک ها و چشم مرتبط است مبتلا شوند ، نیازمند یک پروسه درمانی با جراحی پلک در زاهدان خواهند بود. در این پروسه درمانی ممکن است افرادی که توانایی استفاده از لنز ها را به دلیل وجود پف بسیار زیاد در پلک بالا و حتی پلک پایین ندارد درمان شود.

بلفاروپلاستی پلک بالا

پروسه جراحی در پلک بالا ، شامل برداشت چربی ، ماهیچه و پوست های اضافی بوده که بر افتادگی پلک و ایجاد احساس سنگینی و نیمه بسته به نظر رسیدن چشم ها تاثیر می گذارد. بلفاروپلاستی در پلک های بالا به افراد کمک می کند تا چهره ای سرحال تر و هوشیار تر داشته باشند و برای آغاز روند جراحی برش های لازم در چین طبیعی پلک ایجاد خواهند شد ، که پس از خارج کردن چربی ها برش ها در همان چین طبیعی بسته می شوند ، تا هیچ یک از آن ها قابل مشاهده نباشند.

بلفاروپلاستی پلک پایین

رسوبات باقی مانده از چربی ، ماهیچه و پوست سبب ایجاد چین و چروک های تیره تر و بروز پف زیر چشم ها خواهد شد ، که در نتیجه جراحی پلک در زاهدان پایین جهت از بین بردن این موارد انجام می شود. در این پروسه پلک ها در موقعیت جدیدی قرار خواهند گرفت و کانتور زیبایی را در نیمه پایین صورت زیبا جو خلق خواهند کرد. این تکنیک جراحی در پلک های پایین با ایجاد برش های بسیار کم در طول پلک پایین ، بیرون خط مژه و حتی داخل پلک با هدف دسترسی کافی به نواحی زیر چشم ایجاد می شود. بعد از دست یابی بهترین جراح پلک در زاهدان دکتر شراهی به مناطق مورد نظر بافت و رسوبات چربی برداشته شده و برش های لازم با استفاده از بخیه در یک ناحیه غیر قابل مشاهده بسته می شود.

آیا می توان  جراحی همزمان بلفاروپلاستی و رینوپلاستی را انجام داد ؟

در اغلب موارد عده ای از زیبا جویان به دنبال روش های زیبایی ، سعی می کنند تا تحت چندین تکنیک زیبایی و درمانی قرار بگیرند تا دوره نقاهت کمتری را تجربه کنند. در نتیجه یکی از سوالاتی که در ذهن آن ها وجود دارد ، جراحی همزمان بینی و پلک می باشد که آیا امکان پذیر است یا خیر ؟ شاید برای شما نیز جالب باشد ، اما این پروسه های زیبایی به صورت همزمان انجام می شوند. در صورت مراجعه به یک پزشک ماهر و باتجربه می توانید در کنار افزایش زیبایی ساختار بینی خود طی جراحی بینی در زاهدان ، با تکنیک جراحی پلک زیبایی چهره خود را دو چندان کنید. حتی در این مواقع از دوره مراقبت های شما کاسته خواهد شد و شما زیبا جویان عزیز تنها یک دوره نقاهت برای هر دو روش را سپری خواهید کرد. البته شرایط بیمار و برخی عوامل دیگر می تواند مانع از جراحی همزمان شود که در جلسات مشاوره پزشک در رابطه با ان با زیبا جویان صحبت خواهد کرد. از دیگر ویژگی های تکنیک بلفاروپلاستی می تواند به انجام همزمان آن با دیگر پروسه های زیبایی اشاره کرد. جراحی پلک در زاهدان نه تنها در میان افراد به صورت جداگانه کاربرد دارد ، بلکه می توان از آن نیز به صورت همزمان با دیگر تکنیک های زیبایی نیز بهره برد. برای مثال بلفاروپلاستی همراه با لیفت ابرو با نخ از جمله مواردی هستند که در میان زیبا جویان بسیار پر طرفدار می باشد ، که نتیجه حاصل از آن بسیار رضایت بخش خواهد بود. در نتیجه می توانید این خواسته خود را با جراح بینی زاهدان خوب دکتر محمودد شراهی در میان بگذارید و با یک بار جراحی به اهداف فوق العاده ای دست یابید.

جراحی پلک در زاهدان - دکتر محمود شراهی

کدام دسته از افراد کاندیدای مناسبی برای بلفاروپلاستی هستند؟

برخی از افراد کاندیدای مناسبی برای جراحی پلک در زاهدان نخواهند بود ، اما برخی دیگر و با وجود شرایط مناسب می توانند ، با خیالی آسوده تحت این جراحی زیبایی و درمانی قرار گیرند.

 • افراد در سن بالای 30 الی 35 سال
 • زیبا جویانی با عدم ابتلا به تیروئید
 • عدم بالا بودن فشار خون در افراد
 • افرادی که به هیچ گونه از بیماری های چشم مبتلا نمی باشند
 • افرادی که سیستم ایمنی بدنشان قوی است
 • افرادی که به نوعی بیماری خاص مبتلا نمی باشند.
 • افرادی که از دخانیات و نوشیدنی های حاوی الکل استفاده نمی کنند
 • افرادی که دارای خواسته ی واقع بینانه از جراحی پلک های خود می باشند

اقدامات مراقبتی بعد از بلفاروپلاستی

 1. از جانب جراح پلک خوب در زاهدان دکتر محمود شراهی ، توصیه می شود در دوره نقاهت و بعد از جراحی پلک افراد به هنگام استراحت سر خود را با استفاده از دو بالشت بالا نگه دارند.
 2. در صورتی که درد بسیار شدید در اطراف چشم های خود احساس می کنید ، می توانید دارو های مسکن توصیه شده توسط جراح بلفاروپلاستی زاهدان دکتر شراهی را در دوره نقاهت مصرف کنید.
 3. در صورت خروج از منزل در دوره نقاهت به منظور محافظت از محل جراحی شده در برابر باد ، گرد و غبار  و نور خورشید از عینک های آفتابی استفاده کنید.
 4. پزشک به منظور تسریع بهبودی شما عزیزان و پیشگیری از ابتلا به عفونت پماد و قطره ها مخصوص را تجویز خواهد کرد ، ان ها را در زمان تعیین شده استفاده نمایید.
 5. در روز های ابتدایی بعد از جراحی پلک در زاهدان هر یک ساعت به مدت 5 الی 10 دقیقه از کیسه های سرد بر روی چشم های خود استفاده کنید تا تورم به وجود آمده بهبود یابد.

آیا جراحی پلک عوارض دارد ؟

هر نوع جراحی زیبایی به دنبال خود عوارض و خطراتی را به دنبال دارد ، البته این دسته از عوارض در جراحی پلک نگران کننده نخواهند بود ، مگر آن که به مرور زمان تشدید شوند که عوارض جبران ناپذیری خواهند داشت. از جمله این عوارض که زیبا جویان با ان رو به رو می شوند می توان به خونریزی محل برش ، خشکی چشم و تغییر رنگ پوست در اطراف پلک ها نیز اشاره کرد. توجه داشته باشید که ممکن است در برخی مواقع افراد قادر به بستن کامل چشم های خود نباشند و قدرت بینایی خود را به مقدار اندکی از دست بدهند. البته امکان بروز این موارد بسیار اندک بوده و عده بسیاری از افراد با توجه به مراجعه به جراح خوب و حاذق در زاهدان دکتر محمود شراهی و همچنین رعایت اقدامات مراقبتی قبل و بعد از بلفاروپلاستی از جراحی خود رضایت کامل را دارند.

در صورت مواجه با چه علائمی باید به پزشک مراجعه شود ؟

هر گاه متوجه علائمی همچون تنگی نفس ، احساس درد در قفسه سینه و ضربان قلب غیر عادی ، درد شدید در چشم ها شدید لازم است فورا به جراح پلک برای آغاز یک روند درمانی مراجعه نمایید.

جراحی پلک - دکتر محمود شراهی در زاهدان

چه رابطه ای میان خشکی چشم و جراحی پلک وجود دارد ؟

با وجود عوارض جانبی بعد از بلفاروپلاستی ، افراد بعد از جراحی پلک های خود دچار عارضه خشکی چشم می شوند ، برای مثال تورم پلک ها بعد از جراحی یک عارضه جانبی طبیعی و شایع بوده ، که می تواند حتی سبب ناتوانی افراد در بستن چشم های شان شود. در نتیجه این عارضه ، قرینه چشم بیمار با اشک پوشیده نشده و فرد دچار خشکی چشم می شود.  البته قرار گرفتن در برابر برخی عوامل همچون آب و هوای گرم ، باد و غیره افراد می توانند در دوره نقاهت و بهبودی خود با خشکی چشم ها مواجه شوند. در صورتی که بسیار نگران این عارضه هستید ، باید بدانید که خشکی چشم ها بعد از جراحی پلک در زاهدان بعد از مدت زمان کوتاهی و با رعایت مراقبت های بعد از جراحی پلک بهبود پیدا می کند. در واقع جراح پلک خوب در زاهدان دکتر محمود شراهی ، توصیه می کند زیبا جویان دارو های توصیه شده را در زمان های از پیش تعیین شده و مرتبا استفاده کنند و همچنین قطره ها و پماد های خود را با دقت بالایی بکار گیرند که سبب روانسازی پلک های آن ها نیز خواهد شد. یک نکته مهم که لازم است به آن توجه کافی داشته باشید ، آن است که معمولا قطره و پماد های تجویز شده یک تسکین دهنده هستند که عمدتا از آن ها قبل از خواب استفاده می شود ، تا تاثیرات بهتری داشته باشند. همچنین ممکن است در برخی مواقع و با توجه به نظر پزشک از لنز ها جهت افزایش رطوبت چشم ها نیز استفاده شود.  شایان به ذکر بوده که در صورت عدم بهبودی با گذشت 8 الی 10 روز از ابتلای زیبا جویان به عارضه خشکی چشم ، لازم است تا در اسرع وقت به جراح پلک های خود مراجعه کنند ، تا بعد از انجام معاینات لازم ، فرایند درمانی موثری برای ان ها در نظر گرفته شود.

چه سنی برای بلفاروپلاستی مناسب است ؟

جالب است بدانید که جراحی پلک در زاهدان در میان افراد با بازه سنی 40 سال به بالا بسیار رایج و پر طرفدار است. در واقع دو پروسه جراحی پلک بالا و پایین ، با توجه به تاثیرات پیری انجام می شود ، که در این دسته از افراد که دهه های دوم و سوم عمر خود را می گذرانند بسیار رایج نمی باشد.

جراحی پلک ها با لیزر امکان پذیر است ؟

پروسه جراحی پلک در زاهدان به هدف زیبایی و درمانی و جوانسازی چهره افراد انجام می شود ، که طی آن پوست و چربی اضافه برداشته خواهد شد. ممکن است در زمان مراجعه با روشی همچون جراحی پلک با لیزر مواجه شوید . در واقع باید بدانید که بلفاروپلاستی با لیزر به گونه ای خواهد بود که پر تو لیزر از پلک ها عبور کرده تا پوست و بافت اضافی را بردارد. این پروسه در دو پلک بالا و پایین انجام خواهد شد. لازم به ذکر بوده که جراحی زیبایی پلک ها با لیزر دارای نتایج رضایت بخشی همچون پروسه جراحی را ندارد . عمل پلک با لیزر برای دامنه گسترده ای از مشکلات و افتادگی پوست و چربی ها نمی تواند به عنوان یک گزینه کارساز و بی نظیر مورد استفاده قرار بگیرد.

جراحی پلک در زاهدان چقدر زمان می برد ؟

این پروسه زیبایی و درمانی به صورت کلی حدود یک ساعت الی یک ساعت و نیم زمان خواهد برد ، در صورتی که جراحی در قالب ترکیبی انجام شود ، و به منظور ارتقا بیشتر زیبایی و جذبیت چهره فرایند های زیبایی دیگری به آن اضافه شود ، لازم است تا بیمار زمان بیشتری را در اتاق عمل بگذراند.

آیا می توان جراحی پلک را مجددا انجام داد؟

بهتر است بدانید که شما زیبا جویان عزیز تنها می‌ توانید یکبار برای انجام جراحی پلک در زاهدان به منظور افزایش جذابیت و جوانسازی چشم‌ ها اقدام نمایید. تنها در شرایطی که فرد پس از جراحی بلفاروپلاستی، رضایت نداشته باشد یا به دلیل مشکلات ایجاد شده نیاز به ترمیم داشته باشد، می‌توان این جراحی را برای بار دوم تکرار نمود. البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که در تمامی جراحی‌ها، انجام عمل ترمیمی پیچیده و دشوارتر از اولین جراحی است و می تواند خطرات و عواقب بسیاری را به همراه داشته باشد.

آیا بلفاروپلاستی بر درشت تر شدن چشم ها تاثیر می گذارد؟

این جراحی تنها بر روی پلک‌ ها انجام می‌ شود و تغییر در اندازه چشم‌ ها ایجاد نمی‌کند. اما ممکن است به دلیل برداشتن چربی و پوست ‌های اضافه، چشم‌ ها بهتر و شاداب ‌تر دیده شوند. به همین دلیل، افراد ممکن است این تصور را داشته باشند که با انجام جراحی زیبایی پلک، چشم‌ های آن‌ ها درشت ‌تر شده است.

بوتاکس یا جراحی زیبایی پلک ها

انتخاب بین بوتاکس و جراحی پلک بستگی به اهداف شخصی شما، میزان مشکلات پلکی و ترجیحات شما دارد.
بوتاکس معمولاً برای کاهش چین و چروک پلک ‌ها و افزایش جوانسازی استفاده می‌شود. این تکنیک روش غیر جراحی و غیر تهاجمی است که نیاز به زمان بازیابی کمتری دارد و نتایج به سرعت قابل مشاهده می باشند. اثرات بوتاکس معمولاً موقت هستند و نیاز به تزریق دوره‌ ای دارند.

جراحی پلک در زاهدان معمولاً برای کاهش پوست اضافی، چین و چروک پلک‌ ها و بهبود دید چشم‌ها استفاده می‌شود. طی پروسه بلفاروپلاستی نتایج به نسبت بوتاکس دائمی‌ تر و پایدار تر هستند.
بنابراین، اگر مشکلات پلک شما نسبتاً کمتر بوده و تمایل به روش غیر جراحی دارید و یا نیاز به حل مشکلات کوچک ‌تری دارید، بوتاکس ممکن است گزینه مناسبی باشد. اما اگر مشکلات شما بیشتر است و به دنبال یک نتیجه دائمی هستید، جراحی پلک ممکن است بهترین گزینه باشد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: