جراحی گوش در زاهدان

برخی از افراد از بدو تولد و به صورت مادرزادی با عارضه هایی در ظاهر گوش های خود مواجه می شوند ، حتی در برخی مواقع ممکن است بر اثر تصادف یا وارد شدن ضربه ای محکم به گوش ها نیز این عضو آسیب ببیند. اگر شما در چنین شرایطی قرار گرفته اید ، نگران نباشید جراحی گوش در زاهدان یک روند درمانی و زیبایی بوده که هر نوع اختلال موجود را درمان می کند. جراح گوش و حلق و بینی خوب دکتر محمود شراهی در زاهدان ، در این مواقع می تواند هر گونه بد فرمی موجود در لاله گوش را با اتوپلاستی بر طرف کند ، شما نیز می توانید برای آشنایی بیشتر با این پروسه جراحی مطلب زیر را مطالعه نمایید.

جراحی گوش در زاهدان - دکتر محمود شراهی

انواع جراحی زیبایی گوش

کاهش سایز گوش : اگر گوش های شما نیز از حالت طبیعی بزرگ تر باشد ، به اختلال ماکروتیا مبتلا هستید . در این مواقع می توانید با هدف کاهش ساختار کلی گوش ها اتوپلاستی انجام دهید.

برجستگی گوش : بر خلاف اختلال ماکروتیا که افراد سعی در کوچک کردن ساختار گوش های خود دارند ، در پروسه برجستگی گوش که ممکن است افراد به صورت ژنتیکی گوش های کوچک داشته باشند و حتی در برخی موارد ساختار گوش آن ها به طور کامل رشد نکرده باشد ، از جراحی گوش در زاهدان با هدف برجسته سازی و افزایش سایز گوش ها نیز به کار گرفته می شود.

سنجاق کردن گوش : در این مواقع جراح گوش خوب در زاهدان دکتر شراهی ، تلاش می کند تا با کمک تکنیک های موجود گوش ها را به سر نزدیک تر کند ، که با اصطلاح به آن سنجاق کردن گوش می گویند. این پروسه اتوپلاستی برای افرادی مناسب است که گوش هایی برجسته یا به اصطلاح بلبله هستند.

 کدام دسته از افراد کاندیدای مناسبی برای اتوپلاستی می باشند ؟

در ابتدا بهتر است بدانید که پروسه جراحی گوش در زاهدان در کودکان و بزرگسالان تا حدودی متفاوت است ، در نتیجه رده سنی در کاندیدای مناسب این جراحی نقش خواهد داشت که در ادامه به آن ها می پردازیم.

اتوپلاستی برای کودکانی مناسب است که دارای شرایط زیر باشند :

 1. کودکانی که به عفونت های مزمن گوش مبتلا نیستند و از سلامت عمومی و جسمی خوبی برخوردارند.
 2. حداقل سن کودکان 5 سال باشد ، زیرا لازم است تا استحکام بیشتر غضروف های گوش کودک صبر کرد.
 3. سن کودک باید به گونه ای باشد که توانایی پذیرش جراحی و دوره نقاهت را بعد از اتوپلاستی داشته باشد.

اتوپلاستی برای افراد بالغی مناسب است که دارای شرایط زیر باشند :

 • به دخانیات و نوشیدنی های حاوی الکل اعتیاد نداشته باشند.
 • افرادی که هدف مشخص و واقع گرایانه ای از جراحی گوش های خود دارند.
 • در صورتی که متقاضیان به نوعی بیماری و اختلال بخوصی مبتلا نباشند و در سلامت کامل باشند.

برای جراحی گوش در زاهدان با دکتر محمود شراهی فرم زیر را پر کنید. 

مراحل اتوپلاستی در زاهدان

بکار گیری از ماده بیهوشی : جراحی با ایجاد برش هایی در نواحی مختلف گوش ها آغاز می شود ، به این معنا که قطعا زیبا جویان طی این پروسه درد را احساس خواهند کرد ، به همین منظور جراح گوش از ماده بیهوشی استفاده کرده تا فرآیند اتوپلاستی با آرامش بیشتر زیبا جو انجام شود ، بدون آن که طی جراحی دردی را احساس کنند.

برش های گوش : با توجه به مشکلات موجود که در جلسات مشاوره از جانب پزشک بررسی شده است و انتظارات زیبا جویان بیان شده ، برش ها در نواحی همچون لبه گوش ، غضروف و غیره نیز ایجاد خواهند شد ، تا بعد از پایان جراحی به راحتی قابل مشاهده نباشند.

اصلاح اختلالات گوش : پزشک در طی جراحی گوش در زاهدان ، غضروف و پوست گوش بیمار را اصلاح کرده و تغییرات لازم را نیز به بهترین نحو ممکن ایجاد می کند و در انتها و پس از اعمال تغییرات لازم به منظور حفظ ساختار جدید از بخیه ها  برای بستن برش ها بکار می گیرد.

نکته : جالب است بدانید که ممکن است بهترین جراح اتوپلاستی در زاهدان دکتر محمود شراهی ، از بخیه های جذبی و غیر جذبی نیز در این مواقع با توجه به صلاح دید خود نیز استفاده کند.

آیا پروسه جراحی گوش ماندگاری بالایی دارد؟

پروسه جراحی گوش در زاهدان یک روند دائمی و ماندگار است ، بنابراین پس از اعمال اصلاحات ، تغییرات ایجاد شده در مدت زمان طولانی باقی می مانند. در واقع طی این نوع جراحی گوش ها پس از عمل اتوپلاستی ساختار جدید خود را حفظ خواهند کرد.

نکته : لازم به ذکر است که در صورت وارد شدن ضربه یا حادثه ای غیر منتظره ممکن است گوش ها از حالت طبیعی خود خارج شوند و نیازمند جراحی مجدد باشند.

آیا این نوع جراحی بر عملکرد شنوایی گوش ها تاثیر می گذارد؟

به طور کلی گوش از سه قسمت خارجی ، میانی و داخلی تشکیل شده است. در واقع مکانیسم شنوایی در تمامی افراد در گوش داخلی قرار دارد. بنابراین طی پروسه جراحی گوش در زاهدان که اعمال تغییرات در ساختار گوش خارجی است ، هیچ تداخلی با گوش داخلی و حتی میانی نخواهد داشت. در نتیجه شنوایی هیچ ارتباطی با جراحی زیبایی گوش های شما زیبا جویان عزیز نخواهد داشت.

آیا جراحی گوش ها عوارض جانبی را به همراه دارند ؟

تمامی پروسه های جراحی که تا کنون وجود داشته است ، دارای عوارض جانبی می باشند ، بنابراین رو به رو شدن با هر نوع عوارض طبیعی بوده و جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد. قبل از آن که با این دست از عوارض آشنا شویم ، بهتر است بدانید که تنها عوارض نادر و بسیار خطرناک این روش خونریزی و عفونت بوده که به ندرت پیش خواهد آمد.

اسکار : بعد از اتمام جراحی ، محل برش گوش ها همانند یک خط باریک و ظریف باقی خواهند ماند ، البته توجه داشته باشید که این برش ها در نواحی ایجاد می شوند که به راحتی قابل مشاهده نمی باشند در نتیجه یک عارضه مشکل ساز و غیر قابل درمان نخواهد بود. حتی می توان آن ها را با مصرف پماد هایی بخصوص بهبود بخشید.

عدم تقارن گوش ها : اگر عدم تقارن در گوش ها جزئی و غیر قابل مشاهده باشد مانعی ندارد ، زیرا جراح گوش خوب در زاهدان ، طی جراحی تمرکز بیشتری بر رفع مشکلات و اصلاح بد فرمی گوش ها داشته و توجه بسیار زیادی به تقارن بسیار زیاد ندارد ، البته ایجاد تقارن در این پروسه بسیار سخت خواهد بود.

بی حسی در پوست : در طی اتوپلاستی به خصوص در مواقع جا به جایی گوش ها ، به طور موقت ممکن بی حسی در پوست زیبا جویان ایجاد شود ، که این نوع عارضه به ندرت به صورت دائمی باقی می ماند.

اصلاح بیش از حد اختلالات : ممکن است عمل گوش ها سبب اصلاح غیر طبیعی فرم آن ها شود ، به گونه ای که گوش ها پشت سر محکم بسته شده باشند.

آیا جراحی گوش همراه با درد بسیار زیاد است؟

همانطور که در این مطلب به ان اشاره کردیم ، پروسه جراحی گوش در زاهدان ، با استفاده از ماده بیهوشی انجام خواهد شد ، در نتیجه بیمار طی این پروسه دردی را احساس نخواهد کرد و دچار هیچ گونه ناراحتی نخواهد شد.

 

جراحی گوش در زاهدان - دکتر محمود شراهی

چه اقداماتی را باید بعد از جراحی گوش انجام داد ؟

 1. در صورت احساس درد شدید و غیر قابل تحمل در دوره مراقبت های بعد از جراحی گوش در زاهدان ، می توانید از دارو های مسکن تجویز شده توسط جراح نیز استفاده کنید تا هر گونه درد ناشی از جراحی بهبود پیدا کند.
 2. در مواقع استراحت و خوابیدن از قرار دادن محل جراحی بر روی بالشت خودداری کنید ، زیرا هیچ گونه فشاری نباید به ساختار گوش ها وارد شود.
 3. در دوره نقاهت از دستکاری و ایجاد هر گونه فشار به گوش ها بپرهیزید.
 4. پس از برداشت پانسمان ها بهترین جراح اتوپلاستی دکتر شراهی در زاهدان ، از هدبند برای حفظ ساختار جدید گوش استفاده خواهد کرد ، بنابراین به مدت دو الی شش هفته از آن ها به صورت مداوم استفاده کنید.
 5. از انجام فعالیت ها روزانه و ورزشی شدید که می تواند در آسیب رساندن به ساختار گوش موثر باشند خودداری کنید.
 6. گوش های خود را با استفاده از محلول های ضد عفونی کننده مخصوص شست و شو دهید تا از ابتلا به عفونت پیشگیری شود.
 7.  برای از بین بردن تاثیرات بیهوشی و پیشگیری از بروز هر نوع عارضه ای توصیه می شود افراد یک رژیم غذایی سالم و مفید را آغاز نمایند.
 8. ممکن است تا مدت ها باز کردن دهان در دوره نقاهت کمی برای شما سخت باشد ، این عارضه موقتی بوده و با گذشت زمان بهبود پیدا می کند.

بهبودی گوش ها بعد از جراحی چقدر زمان میبرد ؟

عوارض جانبی همچون تورم و کبودی بعد از اتوپلاستی در اغلب افراد وجود دارد ، که با گذشت ده الی هفت روز به مرور این علائم کاهش پیدا می کنند ، اما به طور کلی با گذشت سه هفته تمامی عوارض بهبود پیدا کرده و افراد می توانند به راحتی نتیجه حاصل از جراحی را مشاهده نمایند بدون آن که عارضه ای مانع آن شود.

رژیم غذایی بعد از اتوپلاستی

برنامه و رژیم غذایی بخصوصی در این مواقع وجود ندارد ، اما بهتر است در روز های ابتدایی بعد از جراحی گوش در زاهدان ، از مواد غذایی نرم استفاده شود و زیبا جویان از مصرف مواد غذایی سفت و سخت خودداری نمایند.

جراحی گوش - دکتر محمود شراهی

بهتر است افراد چه زمانی برای جراحی گوش های خود به پزشک مراجعه کنند ؟

فرایند رشد گوش در تمامی افراد در سن 5 الی 6 سالگی بوده و پس از ان دیگر ساختار گوش رشد نخواهد کرد ، در واقع از آن سن به بعد گوش ساختار اصلی خود را حفظ خواهد کرد. به همین منظور افراد بالای 6 سال می توانند در هر سنی برای جراحی زیبایی اتوپلاستی خود اقدام کنند ، بدون ان که نگران بازگشت گوش به حالت اولیه خود باشند.

ماندگاری نتایج حاصل از اتوپلاستی چگونه خواهد بود ؟

بهتر است بدانید که جراحی گوش در زاهدان یک پروسه دائمی و همیشگی بوده و طی ان ساختار جدید آن هیچ تغییری نمی کند. البته ممکن است بر اثر وارد شدن ضربه و یا بروز مشکلات خاصی دچار تغییر شوند که با جراحی مجدد بهبود خواهند یافت ، اما نتیجه جراحی همواره باقی می ماند.

در مواقعی که جراحی در کودکان انجام شود نتایج آن تغییر خواهد کرد ؟

 طی جراحی گوش ، تغییرات ایجاد شده بر روی غضروف باقی مانده و رشد گوش کودک در حالت فعلی گوش ادامه پیدا می کند و نه آن فرمی که در ابتدا داشته است. همانطور که اشاره کردیم تمامی تغییرات دائمی هستند و جز وارد شدن اسیب هیچ عاملی سبب بروز تغییر در آن ها نخواهد شد. به همین منظور احتمال تغییر شکل گوش کودکان در بزرگسالی بسیار نادر بوده و نیازمند جراحی مجدد نمی باشد.

چه زمانی می توان نتیجه حاصل از این پروسه را مشاهده کرد ؟

افراد می توانند بلافاصله پس از پایان جراحی گوش در زاهدان و به محض بهوش آمدن تغییرات ایجاد شده را به راحتی مشاهده کنند ، البته نتیجه نهایی بعد از گذراندن 6 الی 7 هفته از دوره نقاهت بوده ، که تمامی عوارض جانبی ، التهاب و تورم بهبود یافته است ، که نتیجه در آن زمان بسیار مطلوب و رضایت بخش خواهد بود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: