ماساژ بعد از جراحی بینی

ممکن است شما زیبا جویا عزیز با اقدامات مراقبتی بسیار زیادی آشنا باشید که در رفع تورم و التهاب بینی نقش دارد. یکی از این موارد که بسیار کاربردی می باشد ماساژ بعد از جراحی بینی بوده که باید تنها از جانب جراح رینوپلاستی توصیه و انجام شود ، چرا که این پروسه بسیار حساس بوده و نیازمند دقت و تمرکز بالایی می باشد. جالب است بدانید که تفاوتی ندارد بینی شما گوشتی است یا استخوانی ، در هر صورت تورم موجود با این پروسه بهبود پیدا خواهد کرد ، اما چگونه ؟ هر آنچه که نیاز است بدانید بهترین جراح بینی در زاهدان دکتر محمود شراهی در این مقاله در اختیار شما عزیزان قرار داده است بنابراین مطالعه آن می تواند به شما کمک کند تا بعد از جراحی بینی در زاهدان به نتایج عالی دست یابید.

 

ماساژ بعد از جراحی بینی - دکتر محمود شراهی در زاهدان

 

انواع روش های ماساژ بعد از جراحی بینی در زاهدان

ماساژ استخوان بینی : بهتر است بدانید که استخوان اصلی بینی در بالا ترین قسمت این عضو قرار دارد و همچنین این استخوان به آرواره متصل شده است. در صورت انجام پروسه ماساژ در این ناحیه ، تمرکز اصلی جراح بینی زاهدان بر روی این استخوان و دیواره های جانبی آن بوده. طی این تکنیک موثر در کاهش تورم ، جراح بینی حاذق دو انگشت خود را در دو طرف بینی زیبا جو قرار می دهد و به آرامی آن را به سمت گونه های افراد می کشاند تا تورم ناشی از وجود مایع میان بافتی پوست بهبود پیدا کند. در برخی مواقع هدف پزشک از انجام این تکنیک کاهش تورم یک طرفه یا اصلاح شیب استخوان سپتوم می باشد ، که طی آن نباید نوک و پشت بینی افراد لمس شود ، بلکه لازم است تا با کمک انگشت سبابه قسمتی از بینی نگه داشته شود و سپس فشاری ملایم به قسمتی که متورم شده است وارد شود.

ماساژ پشت بینی : محل اتصال استخوان بینی به استخوان پیشانی که یک فاصله فرو رفته در بالای بینی می باشد ، پشت بینی می گویند. این محل در ساختار بینی افراد معمولا محل قوز بینی نیز می باشد. پزشک در زمان ماساژ این ناحیه با استفاده از یک انگشت ، فرایند ماساژ بعد از جراحی بینی را آغاز می کند و آن را به سمت نوک بینی زیبا جو به سمت بالا می کشد. در هر قسمت از بینی که بر آمدگی بیشتر باشد فشار وارد شده از جانب جراح بیشتر خواهد بود. جالب است بدانید که این تکنیک در از بین برد قوز استخوان و صاف کردن پشت بینی بسیار کاربردی و موثر می باشد.

ماساژ نوک بینی : در ناحیه تحتانی بینی که غضروف در آن محل تشکیل شده است ، نوک بینی نامیده می شود.  در زمان انجام ماساژ بعد از جراحی بینی  در ناحیه نوک بینی ، پزشک با بکارگیری از دو انگشت سبابه خود دو سمت بینی را به آرامی به سمت بالا می کشد. یکی از کاربردی ترین و شایع ترین ماساژ  هایی که از جانب جراح رینوپلاستی خوب در زاهدان دکتر محمود شراهی پس از عمل بینی بکارگرفته می شود این نوع ماساژ  می باشد ، که اغلب در افراد که تحت جراحی بینی گوشتی قرار گرفته اند با توجه به تورم و التهاب بیشتر بینی آن ها به کار گرفته می شود.

چگونگی انجام ماساژ بعد از جراحی بینی با دکتر شراهی

در ابتدا جراح بینی باتجربه برای آغاز فرایند ماساژ دو انگشت خود را با استفاده از کرم های مرطوب کنند مرطوب می کند ، چراکه به علت برخورد انگشتان با بینی لازم است تا با ملایمت نیز این کار صورت گیرد. در این مرحله بیمار باید به گونه قرار بگیرد که سر ، کمی رو به عقب باشد تا جراح دسترسی راحتی به ساختار کلی بینی بیمار داشته باشد. سپس بینی را با دو انگشت نگه داشته و از پایین به سمت بالا می کشد ( در واقع از ناحیه نوک بینی به سمت بالای استخوان بینی ) .پزشک برای تاثیر گذاری بهتر این تکنیک را دو بار تکرار می کند. سپس جراح رینوپلاستی دو انگشتان شست و سبابه خود را در طرفین بینی می گذارد و در راستای پهلو ها و کناره های بینی آن را به سمت گونه ها می کشد.

مدت زمان لازم برای ماساژ بعد از جراحی بینی چقدر می باشد ؟

برای انجام پروسه درمانی ماساژ  بینی ، عوامل گوناگونی از جانب بهترین جراح رینوپلاستی در زاهدان دکتر شراهی در نظر گرفته می شود. برای مثال در ابتدا محل مورد نظر انتخاب شده ، سپس پزشک هر آنچه که نیاز باشد را تشخیص می دهد. اما به طور کلی مدت زمان لازم برای انجام ماساژ حدود دو الی سه مرتبه و هر کدام به مدت یک دقیقه می باشد.

آیا ماساژ در کوچک تر شدن ساختار بینی تاثیر می گذارد ؟

ماساژ بعد از جراحی بینی هرگز سبب نمی شود تا ساختار استخوانی بینی افراد کوچک تر شود. بلکه همانند دیگر پروسه های مراقبتی همچون چسب بینی و غیره سبب می شود تا تورم و التهابات موجود در بازه زمانی کوتاه تری و با سرعت بیشتری بهبود پیدا کنند. لازم به ذکر بوده که برخی از افراد تصور می کنند که این فرایند می تواند بر بلندی استخوان بینی و بزرگی آن و همچنین تغییر شکل ساختار بینی تاثیر بگذارد ، که این تفکر درست نبوده و هرگز سبب ایجاد چنین تغییراتی نخواهد شد.

بهتر است افراد چه زمانی برای ماساژ بینی خود به جراح مراجعه کنند ؟

پس از اتمام پروسه جراحی زیبایی بینی توصیه می شود زیبا جویان اندکی صبر کنند تا هر گونه عارضه جانبی پیش آمده به مرور بهبود پیدا کند. در نتیجه با گذشت دو الی سه ماه از جراحی و رعایت تمامی مراقبت های بعد از جراحی بینی می توانند برای ماساژ به جراح مراجعه کنند.

آیا زیبا جو می تواند ماساژ بینی را انجام دهد ؟

جراح بینی خوب دکتر محمود شراهی در زاهدان با توجه به مهارت و تجربه بالایی که دارد ، توصیه می کند تا فرایند ماساژ بعد از جراحی بینی توسط زیبا جو یا افرادی که تجربه ای در این زمینه ندارند انجام نشود. چرا که بینی به تازگی جراحی شده و بسیار حساس می باشد ، انجام هر گونه اقدام خود سرانه می تواند زمینه ساز بروز مشکلات اساسی تر شود ، در نتیجه انجام دادن آن توسط زیبا جویان یا افراد دیگر توصیه نمی شود. برای آن که از انجام این تکنیک اطمینان داشته باشید ، تنها لازم است به جراح بینی خود مراجعه کنید ، چراکه ایشان اطلاعات کامل تری از ساختار بینی شما دارد و می داند انجام چه اقداماتی برای شما مناسب و ضروری است.

 اقداماتی که باید بعد از ماساژ بینی آن ها را در نظر داشته باشید !

ماساژ بعد از جراحی بینی ، پس از آن که از جانب جراح انجام شد ، سبب می شود تا لایه ای از چربی بر روی پوست تشکیل شود. در این مواقع لازم است تا شما زیبا جویان عزیز از یک پنبه آغشته شده به آب تمیز به آرامی پوست بینی و اطراف آن را پاکسازی کنید.

نکته : در صورتی که پوست شما عزیزان چرب است ، حتما چربی تشکیل شده را پاکسازی کنید.

آیا ماساژ بینی درد بسیار زیادی را با خود به همراه دارد ؟

جالب است بدانید که ماساژ بعد از جراحی بینی به هیچ عنوان دردناک نخواهد بود. اما اگر طی آن درد و سوزشی را احساس کردید ، باید بدانید که تکنیک بکارگرفته شده نادرست بوده و سبب وارد کردن اسیب به ساختار بینی شما عزیزان می شود. به همین علت است که بسیار توصیه می شود تا این فرایند درمانی تنها توسط افراد ماهر و باتجربه صورت گیرد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: