چسب بینی و تاثیر آن بر رینوپلاستی

می دانیم که تمامی نگرانی شما زیبا جویان عزیز از دوره نقاهت بعد از رینوپلاستی زمان کاهش تورم و التهابات بینی می باشد ، که به خودی خود تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی ظاهر بینی می گذارد و مانع از مشاهده نتیجه نهایی حاصل از جراحی بینی در زاهدان در شما زیبا جویان عزیز می شود. اما توصیه پزشک به استفاده از چسب بینی می تواند خیال شما را از بابت کاهش این عوارض جانبی راحت کند ، تا شما در مدت زمان کمتری با آن مواجه شوید. اما بهتر است بدانید که استفاده از این چسب ها دارای اصول بخصوصی بوده و نیاز است تا آن را به خوبی رعایت کنید.

 

چسب بینی - دکتر محمود شراهی در زاهدان

 

مزایای همراه با استفاده از چسب بینی چیست ؟

ثابت نگه داشتن ساختار بینی : بعد از اتمام پروسه جراحی بینی ، شما زیبا جویان باید به مقدار کافی استراحت کنید ، طی این استراحت باید از بینی خود محافظت کنید و مانع از وارد شدن هر گونه اسیب به ساختار آن شوید. در نتیجه به منظور پیشگیری از بد فرمی و تغییر حالت استخوان در محل جدید خود ، جراح بینی خوب در زاهدان دکتر شراهی توصیه می کند تا از چسب مخصوص بینی استفاده شود ، که مانع از انحراف استخوان شده و از آن حفاظت می کند.

یک هشدار برای آگاهی بیشتر اطرافیان : در واقع بکارگیری از چسب بینی سبب آگاهی سایرین از رینوپلاستی شما می شود. به این منظور که آن ها در صورت هل دادن یا به هنگام وارد کردن هرگونه ضربه به بینی از انجام آن خودداری می کنند.

فرم گیری بهتر ساختار بینی : جالب است بدانید که پس از اعمال تغییرات لازم در ساختار بینی به منظور حفظ آن در محل جدید خود طی رینوپلاستی و خودداری از بروز برخی تغییرات نا مناسب از چسب بینی استفاده خواهد شد ، که بینی را در محل جدید خود حفظ می کند و مانع از افتادگی نوک بینی می شود.

بهبود فضای میان بافت و استخوان بینی : طی رینوپلاستی پوست از استخوان جدا خواهد شد ، پس از باز گردانی پوست این بافت آسیب دیده و سبب ایجاد یک فضا در میان پوست و استخوان می شود. بکارگیری از چسب بینی می تواند این فضا را بهبود ببخشد و در واقع از میان ببرد و سبب اتصال سریع بافت های پوست با استخوان ها شود.

 ایجاد یک فشار یکنواخت : جالب است بدانید که با استفاده از چسب بینی ، فشاری یکنواخت بر روی پوست زیبا جویان وارد خواهد شد ، این فشار در بهبود تورم و التهابات نقش داشته که تاثیر بی نظیری خواهد داشت.

پروسه مرحله به مرحله بکارگیری از چسب بینی با دکتر شراهی

شاید تصور کنید که استفاده از چسب های مخصوص بینی نیازمند تجربه و مهارت بالا نمی باشد ، اما ما به شما عزیزان توصیه می کنیم ، در صورت مراجعه به جراح خوب دکتر محمود شراهی در زاهدان از ایشان بخواهید ، تا تمامی مراحل را یک به یک به شما زیبا جویان توضیح دهد ، تا هیچ گونه اختلالی طی آن رخ ندهد. اما به طور کلی می توانید در ادامه با چگونگی بکارگیری از این چسب ها آشنا شوید.

پاکسازی پوست : قبل از انجام هر گونه اقدامی ، در ابتدا پوست صورت خود به خصوص بینی و نواحی اطراف ان را به خوبی پاکسازی و ضد عفونی کنید ، تا پوست عاری از چربی و مواد آرایشی شود. سپس پوست خود را به خوبی خشک کنید.

برش چسب ها : در این مرحله به یک چسب مخصوص بینی نیاز خواهید داشت ، که باید آن را به اندازه های 4 الی 8 سانتی متری ببرید و هر یک از آن ها را به 8 تکیه برش بزنید. سپس دو نوار دیگر را به اندازه های 12 سانتی متر ببرید. البته بهتر است بدانید که تعداد و اندازه ها تقریبی هستند و لازم است با توجه به اندازه و فرم بینی خود این برش ها ایجاد شوند.

قرار گیری چسب ها : توصیه می شود این مرحله از چسب بینی و قرار گیری آن توسط یک فرد دیگر با تمرکز کافی انجام شود ، در غیر این صورت شما زیبا جویان می توانید این مرحله را به تنهایی با استفاده از یک آینه آن را انجام دهید.  در ابتدا چسب های بینی که طول بیشتری دارند را استفاده کنید ، دقت داشته باشید که باید هر یک از چسب ها در برخی نواحی به یکدیگر متصل شوند ، در واقع این فرایند سبب افزایش استحکام چسب خواهد شد. این روند را تا نوک بینی ادامه دهید ، سپس دو نوار با طول 12 سانتی متر را بر روی کلوملا که در زیر نوک بینی قرار دارد به شکل u انگلیسی بچسبانید. توجه داشته باشید که حفره های بینی خود را با استفاده از چسب ها نپوشانید.

چسب بینی - دکتر محمود شراهی

چگونگی برداشت چسب بینی با دکتر شراهی

بهتر است بدانید که برداشت چسب از روی بینی باید با دقت و حساسیت بسیار بالایی انجام شود و از کشیدن ناگهانی آن جدا خودداری شود. در صورت انجام هر کدام از این اقدامات ، می تواند سبب بروز آسیب به پوست و کاهش روند بهبودی بافت های میان پوست و استخوان بینی شود.

به همین منظور برای برداشت چسب از روی بینی می توانید از یک محلول که سبب کاهش قدرت چسب می شود استفاده کنید ، و به راحتی بدون وارد کردن هیچ گونه فشاری آن را بردارید. همچنین می توانید از دوش آب گرم کمک بگیرید و یا با استفاده از کف بینی خود را بپوشانید ، تا به راحتی چسب از پوستتان جدا شود ، با این روش ها می توانید بدون وارد کردن اسیب به روند اتصال استخوان و پوست چسب را از پوست بینی خود به آسانی جدا کنید.

آیا لازم است تا چسب بینی محکم زده شود ؟

خیر ، توجه داشته باشید که به هنگام بکارگیری از این ابزار محافظتی ، باید آن را به آرامی و بدون ایجاد هیچ گونه فشاری بر روی بینی قرار دهید. البته این فشار نباید به قدری کم باشد که هیچ گونه تاثیری نداشته باشد و نباید آنقدر سفت باشد ، که موجب فشار و احساس درد در بینی زیبا جو شود.

در واقع زمانی که چسب شل است و هیچ گونه فشاری به ساختار بینی وارد نمی کند ، تاثیری نداشته و زمانی که بسیار سفت است موجب باقی ماندن جای چسب بر روی بینی فرد می شود و حتی در برخی مواقع می تواند سبب تغییر در ساختار و فرم بینی شود.

نکته : لازم به ذکر است که در مواقعی که زیباجو چسب را بیش از حد به نوک بینی و سمت بالا بکشد ، بینی پس از مدتی دچار افتادگی می شود ، بنابراین از انجام این روش خودداری کنید.

آیا چسب می تواند ساختار بینی را کوچک تر کند ؟

عمده تاثیرات چسب بینی بر روی رفع تورم و التهابات بعد از عمل رینوپلاستی بوده و تغییری در ساختمان کلی بینی زیبا جو ایجاد نمی کند. اگر بعد از برداشت آن شاهد کوچک شدن بینی خود شده اید ، بهتر است بدانید ، که این کاهش حجم به علت بهبود تورم بوده است و بینی به حالت نرمال و پایدار خود رسیده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: