جراحی بینی در زاهدان

یکی از دغدغه های شایع میان بسیاری از بانوان و آقایان ایجاد هماهنگی میان اجزا صورت می باشد. با توجه به آن که بینی در مرکز صورت قرار دارد تاثیر فوق العاده ای بر تقارن بودن چهره می گذارد. با جراحی بینی در زاهدان می توان زیبایی چهره را افزایش داد و به دنبال آن هر گونه اختلال تنفسی را بهبود بخشید. اگر شما نیز کاندیدای این پروسه زیبایی می باشید ، به شما توصیه می کنیم مطلب زیر را که توسط بهترین جراح بینی زاهدان و متخصص گوش و حلق و بینی دکتر محمود شراهی تهیه شده است ، به خوبی مطالعه نمایید تا به هر آنچه که در رابطه با رینوپلاستی نمی دانید دست یابید.

جراحی بینی در زاهدان - دکتر محمود شراهی

از جراحی زیبایی بینی چه می دانید ؟

به طور کلی بهتر است بدانید که رینوپلاستی در زاهدان تنها با دو هدف زیبایی و درمانی انجام می شود. در واقع طی این پروسه جراحی ، جراح تلاش می کند در ابتدا هر نوع عارضه مرتبط با تنفس افراد را بهبود بخشد و سپس به منظور ایجاد ظاهری زیبا و مناسب با دیگر اعضای صورت تغییرات لازم را اعمال نماید. البته لازم به ذکر بوده که ویژگی های بینی هر فرد با دیگری متفاوت است ، در نتیجه پروسه جراحی نیز متفاوت خواهد بود که از جانب جراح بینی خوب و حاذق دکتر محمود شراهی در زاهدان برای زیبا جویان در نظر گرفته می شود.

قبل از رینوپلاستی انجام اقدامات زیر را فراموش نکنید !

 • حتما شب قبل از جراحی بینی در زاهدان دوش بگیرید.
 • از مصرف دارو های گیاهی و ضد انعقاد خون خودداری کنید.
 • از مصرف دخانیات و نوشیدنی های حاوی الکل بپرهیزید.
 • حدود 8 ساعت قبل از جراحی از خوردن مواد غذایی خودداری کنید و ناشتا باشید.
 • در صورت ابتلا به هر گونه بیماری خاص و مصرف دارو های بخصوص پزشک خود را در جریان بگذارید.

جراحی بینی در زاهدان - دکتر محمود شراهی

 

جراحی بینی به چند روش انجام می شود ؟

جراحی بینی اولیه

ممکن است رینوپلاستی اولیه در زاهدان با هدف درمانی یا زیبایی انجام شود ، در این موارد بهترین جراح بینی با توجه به نوع بینی افراد ( بینی گوشتی و استخوانی ) مناسب ترین فرم بینی را با بهترین نوع و تکنیک جراحی بینی در زاهدان را در نظر می گیرد و تغییرات لازم را با توجه به دیگر زوایای صورت و بکار گیری از دو روش باز یا بسته انجام می دهد.

جراحی بینی ترمیمی

زمانی افراد به عمل بینی ترمیمی نیاز پیدا می کنند ، که پس از جراحی اولیه بینی خود دچار مشکلات متعددی نیز شده باشند. در این مواقع ممکن است ساختار جدید بینی مناسب چهره زیبا جو نباشد و فرد را دچار اختلالات تنفسی کند ، که تنها با عمل بینی ثانویه قابل درمان و بهبودی است.

سپتورینوپلاستی

این نوع از رینوپلاستی ، تلفیقی از جراحی زیبایی بینی و عمل انحراف بینی ( سپتوپلاستی ) می باشد. در واقع ممکن است افراد به صورت کاملا ناگهانی و با توجه به بروز برخی عوامل سپتوم یا تیغه جدا کننده بینی شان دچار انحراف شود ، که این عارضه تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی چهره ، اعتماد بنفس و عملکرد طبیعی تنفس افراد دارد. طی جراحی بینی در زاهدان  و پروسه سپتورینوپلاستی جراح تیغه یا سپتوم را در موقعیت مناسب و درست خود قرار داده و علاوه بر بهبود مشکلات و ایرادات ظاهری ، اختلالات تنفسی را برطرف می کند.

تیپ پلاستی

یکی از زیر شاخه های رینوپلاستی ، تیپ پلاستی می باشد. در این پروسه زیبایی تمرکز اصلی جراح بر نوک بینی است. در واقع افراد با نوک بینی گوشتی کاندیدای مناسبی برای این روش هستند ، زیرا فرم بینی آن ها سر بالا و مناسب با ساختار بینی شان خواهد شد.

🩺 جراحی زیبایی بینی تحت نظر دکتر محمود شراهی در زاهدان 

هدف زیبا جویان از جراحی بینی در زاهدان چیست ؟

 1. کاهش حجم و ساختار کلی بینی
 2. صاف تر شدن غضروف بینی
 3. دست یابی به بینی با استخوانی باریک و ظریف
 4. تغییر زوایای موجود میان لب ، بینی و پیشانی
 5. کوچک کردن و حتی افزودن به سوراخ های بینی
 6. تغییر حالت نوک بینی و سربالا کردن آن

شست و شوی بینی و مزایای آن

جراحی زیبایی بینی بی شک با عوارض جانبی بسیار زیادی همراه است. گرفتگی بینی و عدم تنفس آسان افراد نیز از جمله این موارد می باشد. به طور کلی اغلب افراد با این عارضه مواجه خواهند شد ، در نتیجه در صورت مشاهده چنین عوارضی نگران نباشید ، زیرا با توجه به توصیه های جراح بینی ، شست و شوی حفره های بینی می تواند کمک موثری به بهبود تنفس شما عزیزان کند.  در صورتی که شما زیبا جویان عزیز با این موارد رو به رو شدید ، توصیه می شود با شست و شوی حفره بینی و پاکسازی آن ها در بهبود تنفس خود اقدامی موثر نیز انجام دهید. برای شست و شوی بینی می توانید از محلول سالین استفاده کنید ، که از جانب جراح بینی توصیه می شود. این محلول نوعی ضد عفونی کننده و پاکسازی کننده مجاری تنفسی می باشد ، که در دوره نقاهت و بعد از برداشت تامپون ، زیبا جو می تواند با استفاده از آن با محلول آب نمک به آرامی و با دقت بسیار بالایی نواحی داخلی بینی خود را پاکسازی کنند. از دیگر ویژگی های محلول سالین بعد از جراحی بینی در زاهدان ، مرطوب نگه داشتن و شست و شو آسان می باشد. برای استفاده از این محلول لازم است تا از یک سرنگ بکار بگیرید ، آن را به گونه ای از داخل یکی از حفره ها بریزید که از درون حفره دیگر بینی خارج شود و تمامی لخته های خون نیز از داخل حفره های بینی خارج شود که بر بهبود تنفس افراد بسیار کمک خواهد کرد. البته تمامی این مراحل یک به یک از جانب جراح بینی به شما عزیزان در جلسات مشاوره آموزش داده خواهد شد.  نکته : لازم به ذکر بوده که به دنبال عدم تنفس آسان افراد ، ممکن است دچار خشکی گلو و لب ها شوند که بسیار آزار دهنده خواهد بود.

بینی شما گوشتی است یا استخوانی ؟

به طور کلی بینی به دو دسته گوشتی و استخوانی تقسیم می شود ، برای آن که بدانید بینی شما از کدام نوع است با ما همراه باشید تا با ویژگی های این دو نوع از بینی آشنا شوید.

بینی گوشتی : اگر شما نیز بینی با ساختار گوشتی دارید ، باید بدانید که ساختار استخوانی ضعیف همراه با پوستی ضخیم نیز خواهد داشت ، که چربی زیر پوست نیز بسیار مشاهده خواهد شد. ضخامت پوست بینی نیز به میزان چربی موجود بر زیر پوست بستگی دارد که این گونه سنجیده می شود. همچنین سوراخ بینی این دسته افراد بزرگ بوده و طی جراحی بینی در زاهدان نیازمند پیوند غضروفی می باشند ، تا استحکام کافی در ساختار بینی ایجاد شود.

بینی استخوانی : بر خلاف بینی های گوشتی ، بینی های استخوانی ساختاری محکم دارند و چربی موجود در زیر پوست به قدری کم است که این دسته از افراد کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی فانتزی در زاهدان ، نیمه فانتزی و حتی طبیعی شناخته می شوند. از ویژگی های بارز این نوع بینی ها می توان به قوز بر روی پل بینی ، کشیدگی بسیار زیاد بدنه بینی نیز اشاره کرد.

انواع تکنیک های جراحی زیبایی بینی

جراحی بینی در زاهدان با دو روش باز یا بسته انجام خواهد شد. انتخاب هر یک از این روش ها به نوع بینی زیبا جو و نظر بهترین جراح بینی در زاهدان دکتر محمود شراهی بستگی دارد ، تا تغییرات لازم به نحوی انجام شوند که نتیجه حاصل از رینوپلاستی در زاهدان خوش آیند و رضایت بخش باشد.

عمل بینی به روش باز

اگر پروسه جراحی بینی در زاهدان نیازمند اعمال تغییرات بسیار زیاد باشد ، یا هدف اصلی درمان اختلالات تنفسی باشد ، روش باز بهترین گزینه برای این دسته از افراد خواهد بود. در این پروسه کلوملا ( تیغه میانی بینی ) به منظور بالا کشیدن کلی پوست از ساختار بینی ایجاد شده تا جراح دسترسی کافی به تمامی نقاط بینی داشته باشد.

عمل بینی به روش بسته

اگر مشکلات موجود بر روی بینی افراد ناچیز باشد و نیازمند اعمال تغییرات بسیار زیادی نباشد ، پزشک برای اعمال تغییرات روش بسته را انتخاب خواهد کرد . در این روش تمامی برش ها در حفره های داخلی بینی ایجاد شده و جراح بینی خوب  دکتر شراهی با توجه به مهارت بالایی که دارد تغییرات لازم را ایجاد می کند.

بهتر است در چه سنی برای جراحی بینی در زاهدان اقدام کرد ؟

سن مناسب برای هر فردی به منظور انجام عمل رینوپلاستی در زاهدان متفاوت می باشد ، اما یکی از اصلی ترین مواردی که در میان تمامی افراد یکسان است رسیدن به سن بلوغ می باشد. در واقع کاندیدای این پروسه زیبایی باید فرایند رشد استخوان با بافت های بینی شان تکمیل شده باشد ، تا طی رینوپلاستی دچار بهم ریختگی ساختار بینی نشوند. بنابراین با توجه به نظر جراح رینوپلاستی خوب دکتر محمود شراهی حاذق افراد در سن 16 الی 17 سالگی و تا حدود 45 الی 50 سالگی برای عمل زیبایی بینی خود اقدام نمایند. شاید برای شما نیز سوال پیش آمده باشد که آیا افراد بالای 50 سال نمی توانند تحت این پروسه زیبایی قرار بگیرند ؟ باید بدانید که به علت وجود خطرات بیهوشی و کم بودن بافت غضروفی در بدن این دسته از افراد ، جراحی با نتیجه ای عالی را به دست نخواهند آورد ، البته تمامی این موارد به نظر پزشک بستگی داشته و در برخی مواقع رینوپلاستی امکان پذیر خواهد بود.

تزریق کورتون و تاثیرات آن در رینوپلاستی

ممکن است بار ها از پروسه تزریق کورتون بعد از جراحی بینی در زاهدان شنیده باشید ! اما واقعا این پروسه در کاهش عوارض بعد از جراحی همچون تورم و التهاب معجزه می کند و دارای تاثیرات فوق العاده می باشد ؟

در ابتدا باید بدانید که هر آنچه بعد از جراحی بینی با نام عوارض جانبی بروز پیدا می کند ، یک امر کاملا طبیعی و شایع است ، بنابراین نگران نباشید. اما گاهی اوقات و با گذشت بازه زمانی مد نظر پزشک ممکن است این عوارض جانبی با گذشت ماه ها و رعایت اقدامات بعد از جراحی بینی بهبود پیدا نکند ، به همین منظور به عنوان آخرین گزینه درمانی از پروسه تزریق کورتون بکار گرفته خواهد شد. افراد با بینی های گوشتی به علت تجمع حجم بسیار زیادی از چربی در زیر پوست کاندیدای اصلی این تکنیک می باشند ، زیرا در افراد با بینی استخوانی و با وجود چربی اندک در زیر پوست اغلب بعد از اتمام موارد توصیه شده از جانب جراح رینوپلاستی خوب دکتر شراهی در زاهدان بهبود پیدا می کنند. بنابراین این دسته از افراد کاندیدای مناسبی برای تزریق کورتون نخواهند بود  و تنها توصیه می شود در موارد حاد و افراد با بینی های گوشتی برای آن که بتوانند به نتیجه نهایی حاصل از جراحی بینی در زاهدان دست یابند به انجام این روش روی آورند. از مزایای فوق العاده این تکنیک باید به سرعت بهبود عوارض در بازه زمانی کوتاه اشاره کرد ، بدون آن که زیبا جو مدت زمان طولانی را برای بهبودی خود صرف کند.

نکته : برای بکارگیری از کورتون حتما به جراح بینی خود مراجعه کنید ، تا بررسی های لازم به طور دقیق انجام شود ، همچنین انجام هر گونه اقدام خودسرانه و مراجعه به افراد غیر حرفه ای می تواند عوارض دیگری را در پی داشته باشد.

 جراحی بینی انجام شده توسط دکتر محمود شراهی در زاهدان 

 

انواع مدل های جراحی بینی در زاهدان

مدل های متنوعی امروزه در پروسه رینوپلاستی وجود دارد که ویژگی هر یک از آن ها با دیگری متفاوت است. هر یک از این مدل ها زیبایی منحصر به فرد خود را دارند ، اما باید توجه داشته باشید که هر یک از این مدل ها برای هر نوع چهره ای مناسب نمی باشد. در نتیجه بهترین جراح بینی زاهدان دکتر شراهی با در نظر گرفتن فاکتور های متعدد و بررسی چهره و ساختار کلی بینی زیبا جویان بهترین فرم بینی که می تواند نتیجه ای خارق العاده را به همراه داشته باشد برای افراد انتخاب خواهد کرد.

عمل بینی طبیعی

در روند عمل بینی به روش نچرال استتیک ، هر گونه تغییرات ایجاد شده علمی بوده و با توجه به حفظ ساختار اصلی بینی و بهبود مشکلات تنفسی افراد انجام می شود. این مدل از بینی ماندگاری بالایی دارد و با گذشت زمان هرگز از صنعت مد خارج نمی شود ، به همین منظور یکی از بهترین مدل های جراحی بینی در زاهدان نیز شناخته شده است. جالب است بدانید که تمامی تغییرات اعمال شده در زاویه ای نرمال و مناسب خواهند بود.

 نکته : لازم به ذکر بوده که کاندیدای اصلی این نوع بینی ها آقایان می باشند.

عمل بینی فانتزی

حتما تا اکنون نام عمل بینی عروسکی را شنیده اید و تا حدودی با ساختار آن آشنا هستید. این نوع از فرم بینی بر خلاف نوع طبیعی با تغییرات بسیار زیادی همراه است. به این صورت که پره های بینی بسیار کوچک می شوند ، استخوان بینی باریک و دارای شیب بسیار خواهد شد ، نوک بینی سربالا و فرم بینی حالتی عروسکی به خود می گیرید.

نکته : با توجه به کوچک شدن غیر اصولی و بیش از حد لازم ساختار بینی ، بسیار شایع است که زیبا جویان با مشکلات تنفسی مواجه شوند.

عمل بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی در زاهدان به روش نیمه فانتزی حد فاصل میان فانتزی و طبیعی است. به این معنا که تغییرات به صورت فانتزی بسیار زیاد نبوده و همانند طبیعی ، نچرال نخواهد بود. بلکه استخوان بینی دستخوش تغییراتی مناسب با دیگر اعضای صورت شده و نوک بینی سربالا و ظریف تر خواهد شد.

جراحی بینی در زاهدان - دکتر محمود شراهی

اقدامات مراقبتی که در بهبود عوارض جانبی بعد از رینوپلاستی به شما کمک می کند !

در جلسات مشاوره ، جراح بینی خوب در زاهدان دکتر شراهی برای دست یابی به نتایج بهتر در کوتاه ترین زمان مراقبت هایی را به شما عزیزان توصیه خواهد کرد ، بنابراین رعایت آن ها بعد از عمل بینی در زاهدان بسیار خوش آیند خواهد بود ، که در ادامه با آن ها آشنا خواهیم شد.

 1. مصرف آب در دوره مراقبت های بعد از جراحی بینی بسیار مفید بوده و می تواند در روند بهبودی سریع بافت های آسیب دیده بسیار موثر باشد ، بنابراین به مقدار کافی آب بنوشید و بدن خود را هیدراته نگه دارید.
 2. از عینک های آفتابی و ابزار های این چنینی که می تواند بر ساختار بینی بعد از جراحی بینی در زاهدان تاثیر منفی بگذارند تا بهبودی کامل خودداری کنید.
 3. در مواقع عطسه و سرفه هوا را با شدت بالایی از دهان خود خارج کنید تا فشار به بینی شما وارد نشود.
 4. در صورت احساس درد بسیار زیاد و غیر قابل تحمل از دارو های مسکن که توسط بهترین جراح بینی زاهدان دکتر محمود شراهی تجویز شده است استفاده نمایید.
 5. در این دوره استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی های حاوی الکل ممنوع بوده و زیبا جویان باید از مصرف آن ها خودداری کنند.
 6. عدم تنفس آسان در روز های ابتدایی امری طبیعی است ، که به مرور زمان و شست و شوی بینی بهبود پیدا می کند.
 7. زیبا جویان در دوره نقاهت باید تمرکز کافی بر مواد غذایی مصرفی خود داشته باشند و از مصرف مواد غذایی سفت و خشک و انواع ادویه و نمک خودداری کنند.

طی عمل زیبایی بینی چند ساعت در اتاق عمل خواهید بود ؟

قطعا شما نیز برای تان سوال پیش خواهد آمد که چه مدت در اتاق عمل خواهید بود ؟ باید بدانید که پروسه جراحی بینی در زاهدان در هر فردی با دیگری متفاوت است ، با توجه به ان که نوع بینی و روش های مورد استفاده در این مواقع نیز متفاوت است زمان آن نیز متغیر خواهد بود. اما به طور کلی و روند طبیعی افراد حدود 2 الی 3 ساعت در اتاق عمل تحت جراحی زیبایی بینی قرار خواهند گرفت.

آیا بانوان باردار می توانند تحت پروسه زیبایی رینوپلاستی قرار بگیرند ؟

در ابتدا باید بگوییم که انجام هرگونه پروسه درمانی و جراحی زیبایی برای بانوان ممنوع می باشد. زیرا جراحی بخصوص جراحی بینی که با بکارگیری از ماده بیهوشی انجام می شود ، می تواند بر روی جنین تاثیرات بسیار منفی بگذارد. در نتیجه بهترین جراح بینی زاهدان دکتر شراهی توصیه می کند تا بانوان در اقدامات قبل از جراحی بینی در زاهدان آزمایشاتی را تهیه کنند ، که از جمله ان ها می توان به تست بارداری اشاره کرد. در صورت باردار بود زیبا جو پزشک به هیچ عنوان ریسک کار را نمی پذیرد و توصیه می کند زیبا جو پس از زایمان و تولد فرزند ، ترجیحا پس از پایان دوران شیر دهی برای جراحی مراجعه کند. شاید در این مواقع برای شما نیز سوال پیش بی آید که چرا پس از دوران شیردهی ؟ علاوه بر آن که دارو بیهوشی می تواند از طریق شیر مادر به فرزند منتقل شود ، مصرف دارو های مسکن به منظور کاهش درد جراحی بینی می تواند تاثیرات مخربی بر روی کودک داشته باشد. در نتیجه بهتر است بانوان این دوره حساس را بگذرانند و فرزند خود را با خیالی آسوده به دنبال آورند و پس از پایان دوره شیر دهی برای هر گونه پروسه زیبایی مراجعه کنند.

در صورتی که شما عزیزان در دوره شیردهی به جراحی زیبایی بینی اقدام کرده اید ، توصیه می شود حدود 12 الی 24 ساعت از شیردهی به فرزند خود خودداری کنید ، چرا که اثرات ماده بیهوشی همچنان در بدن زیبا جو باقی مانده و می تواند با شیردهی به فرزند منتقل شود.

👃🏻 قبل و بعد جراحی زیبایی بینی با دکتر محمود شراهی 

هر آنچه باید در اقدامات قبل از جراحی بینی انجام دهید !

قبل از جراحی بینی در زاهدان ، باید اقداماتی انجام داده شود تا بهترین نتیجه از عمل جراحی بینی به دست آید و خطرات و عوارض جراحی رینوپلاستی در زاهدان و در زیبا جویان کاهش یابد.

مشاوره با پزشک : قبل از هرگونه جراحی ، باید با پزشک مشورت کنید و از او در مورد جزئیات جراحی ، خطرات و عوارض آن ، زمان بازگشت به فعالیت ‌های روزمره و دیگر موارد سوال بپرسید.

تجربه پزشک : انتخاب پزشک مناسب بسیار مهم است . باید پزشکی با تجربه و مهارت کافی را انتخاب کنید تا بهترین نتیجه از جراحی بینی به دست آید.

آزمایشات پیش از جراحی : پیش از جراحی باید آزمایشاتی مانند آزمایش خون ، تعیین سطح اکسیژن ، آزمایش ادرار و سایر آزمایشات مورد نیاز را انجام دهید.

قطع سیگار : سیگار کشیدن باعث کاهش جریان خون و افزایش خطر عفونت در جراحی بینی در زاهدان می‌شود. بنابراین ، باید حداقل ۲ هفته قبل از جراحی سیگار کشیدن را کنار بگذارید.

مصرف داروها : قبل از جراحی باید به پزشک خود اطلاع دهید که چه داروهایی مصرف می‌کنید ، چه بیماری‌هایی دارید و آیا به داروهای خاصی حساسیت دارید یا خیر.

رعایت تغذیه سالم : تغذیه بعد از جراحی بینی سالم و متنوع باعث افزایش سرعت بهبودی پس از جراحی بینی می‌شود . بنابراین ، باید قبل از جراحی به تغذیه سالم و متنوع توجه کنید.

آمادگی روحی : جراحی بینی ممکن است باعث تغییر در ظاهر شما شود. بنابراین ، باید آمادگی روحی داشته باشید و با تغییراتی که پس از جراحی رخ می‌دهد ، آشنا شوید.

برنامه‌ریزی برای بازگشت به فعالیت‌های روزمره : باید برنامه‌ ریزی کنید که پس از جراحی بینی در زاهدان چه مدت زمانی به استراحت نیاز دارید و چه زمانی می‌توانید به فعالیت‌ های روزمره خود باز گردید.

کانتور لاین بینی در زاهدان

منظور از کانتور بینی ، ایجاد دو خط یکسان و کاملا متقارن در دو سمت بینی می باشد. این خط سبب زاویه سازی بر ساختار بینی زیبا جویان می شود که بینی زیبا تر دیده می شود. جالب است بدانید که این تکنیک علاوه بر آن که می توان با تزریق فیلر و روش های غیر جراحی نیز به وجود آید ، با تکنیک های جراحی بینی در زاهدان نیز طی پروسه رینوپلاستی در زاهدان امکان پذیر می باشد ، که نتیجه حاصل از آن دائمی و ماندگار خواهد بود و جلوه ای طبیعی تر خواهد داشت. با توجه به ان که این تکنیک نیازمند یک جراح بینی با تجربه همچون دکتر محمود شراهی می باشد ، و برای آن که از کانتور بینی خود رضایت داشته باشید بهتر است در انتخاب جراح بینی خوب در زاهدان خود دقت کافی را داشته باشید.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای کانتورینگ بینی هستند ؟

ویژگی های بینی در صورت هر فردی متفاوت است و اغلب افراد بینی متناسب با چهره خود را دارند. با توجه به نوع بینی گوشتی و استخوانی ، تمامی افراد می توانند از این پروسه زیبایی جهت ایجاد یک خط کانتور بر روی بینی بهرمند شوند.  البته این تکنیک در آن دسته از زیبا جویان که بینی پهن و بدون زاویه دارند و همچنین افرادی که در ناحیه یک سوم میانی و فوقانی بینی شان بر آمدگی وجود دارد مناسب است چراکه فرم بینی از حالت یک نواختی خارج شده و جلوه ای فوق العاده پیدا می کند. جالب است بدانید که این تکنیک سبب زیبا تر شدن فرم بینی و جذابیت بیشتر چهره افراد خواهد شد. لازم به ذکر بوده که اعمال این خط توسط جراح رینوپلاستی با توجه به میزان ایرادات و نواقص موجود ممکن است برای هر فردی متفاوت باشد.

جراحی بینی در زاهدان - دکتر محمود شراهی

آیا جراح بینی می تواند پروسه رینوپلاستی را مطابق عکس انجام دهد ؟

در ابتدا بهتر است بدانید که یک بینی ایده آل در هر فردی با دیگری متفاوت است و هرگز افراد بینی با فرم یکسان و ایده آل نخواهند داشت. چرا که ساختار بینی ممکن است در فردی گوشتی باشد و در فردی دیگر استخوانی ، همچنین دیگر اجزا صورت دارای زوایای مختلفی بوده که این موضوع سبب می شود تا نتیجه نهایی از رینوپلاستی در زاهدان در همه افراد یکسان نباشد و در هر فردی دارای نتیجه ای متفاوت باشد.  اما آیا می توان جراحی بینی در زاهدان را مطابق یک عکس از افراد مشهور و سلبریتی ها انجام داد ؟ ممکن است عکسی که دیده می شود ، بسیار زیبا و بی نقص باشد و مطابق با چهره آن فرد انجام شده باشد و در مقابل با چهره شما همخونی نداشته باشد. در این مواقع جراحی زیبایی بینی نه تنها مناسب چهره شما نبوده بلکه سبب کاهش جذابیت چهره شما عزیزان می شود. با توجه به فرم استخوانی و گوشتی بینی ، افراد باید توجه داشته باشند تا بهترین فرم بینی را برای خود در نظر بگیرند. برای مثال افراد با بینی گوشتی کاندیدای مناسبی برای رینوپلاستی طبیعی و نیمه فانتزی خواهند بود و افراد با بینی استخوانی کاندیدای فوق العاده ای برای بینی نیمه فانتزی ، فانتزی و طبیعی می باشند. اگر تمایل دارید تا فرم بینی شما مطابق با عکس باشد ، در جلسات مشاوره به توصیه های جراح گوش دهید ، چرا که ایشان اطلاعات بیشتری از نتیجه نهایی فرم بینی شما مطابق با تصویری که نشان داده اید دارد و عدم توجه به آن می تواند بعد ها سبب پشیمانی و عدم رضایت شما عزیزان از عمل بینی شود. به هر حال به دنبال بهترین فرم بینی مناسب با چهره خود باشید و موارد بسیاری را در این زمینه در نظر بگیرید تا به یک نتیجه فوق العاده از جراحی زیبایی بینی برسید. در برخی مواقع ممکن است عکس تهیه شده از افراد حتی دست خوش تغییرات قرار گرفته باشد و نتیجه ان چیزی که شما مشاهده می کنید نباشد. تنها کافیست به صحبت های جراح رینوپلاستی خود گوش دهید  نگاهی واقع بینانه به این پروسه جراحی زیبایی و درمانی داشته باشید.

✔ سه ماه بعد از جراحی زیبایی بینی تحت نظر دکتر محمود شراهی در زاهدان

 

چگونه می توان آبریزش بینی را بعد از رینوپلاستی کنترل کرد ؟

آبریزش بینی یکی از عوارض متداول پس از جراحی بینی در زاهدان است که ممکن است در بعضی از موارد و تنها در برخی از زیبا جویان رخ دهد. این مسئله معمولاً به علت تورم و واکنش طبیعی بدن به جراحی رخ می‌دهد. اما در بعضی موارد، می‌توان اقداماتی انجام داد تا این آبریزش را کاهش داد یا بهبود بخشید. در ادامه تعدادی از روش‌های موثر برای کنترل آبریزش بینی پس از جراحی زیبایی بینی آورده شده است:

استفاده از یخ: قرار دادن یخ یا کیسه‌های یخ بر روی ناحیه بینی به صورت مکرر پس از جراحی می‌تواند به تسکین و کاهش تورم کمک کند، که ممکن است آبریزش را نیز کاهش دهد.

استفاده از داروهای ضد التهابی: پزشک ممکن است داروهایی مانند آسپرین یا ایبوپروفن را تجویز کند تا به کنترل تورم و التهاب کمک کند و در نتیجه، آبریزش بینی را کاهش دهد.
ایجاد یک فشار ملایم: استفاده از بانداژ یا باند برای مدت زمان محدودی پس از جراحی می‌تواند به کاهش آبریزش بینی کمک کند. اما حتماً باید از فشار بیش از حد پرهیز شود تا به آسیب رساندن به نواحی مختلف بینی جلوگیری شود.

استراحت: استراحت کافی در مدت زمان لازم پس از جراحی نیز می‌تواند به کاهش آبریزش کمک کند.
در صورت رعایت موارد توصیه می شده و عدم بهبود آبریزش بینی بعد از عمل بینی بهتر است وضعیت خود را به طور دقیق به پزشکان اطلاع دهید تا در صورت نیاز از دیگر روش های درمانی بکار گرفته شود.

آیا با وجود تبخال زیبا جویان می توانند جراحی بینی انجام دهند؟

اگر شما قصد انجام جراحی بینی در زاهدان را دارید، حفظ سلامت پوست بسیار اهمیت دارد. توجه به این نکته که تبخال‌های پوستی می‌توانند روند بهبودی پس از عمل جراحی را تأخیر بیشتری بدهند و خطر ابتلا به عوارضی مانند عفونت را افزایش دهند، بسیار حیاتی است.
برای پیشگیری از بروز تبخال قبل از جراحی بینی، می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

 • دو هفته پیش از عمل، با مشورت پزشک، مصرف داروهای ضد ویروسی مانند آسیکلوویر یا والاسیکلوویر را آغاز کنید.
 • از قرار گرفتن در معرض عواملی که باعث فعال شدن تبخال می‌شوند، مثل استرس، خستگی، یا تماس زیاد با نور خورشید، پرهیز کنید.
 • از مصرف غذاهایی که ممکن است پوست را تحریک کنند، مانند غذاهای پرادویه یا تند، خودداری کنید.
 • در صورتی که تبخال‌ها قبل از عمل فعال شدند، حتماً با پزشک خود مشورت کنید، چراکه ممکن است جراح توصیه کند که عمل را به تعویق بیندازید تا تبخال کاملاً بهبود یابد و از عمل جراحی بدون مشکل انجام شود.
5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
24 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دانا
دانا
11 ماه قبل

دکتر شراهی عزیز استفاده از لنز طبی بعد از جراحی بینی مانعی داره ؟ اگر از عینک استفاده کنم فرم بینیم تغییر میکنه ؟

drsharahi
drsharahi
11 ماه قبل
در انتظار تایید
پاسخ به  دانا

استفاده از لنز طبی بعد از جراحی مشکلی ندارد ، تا دو ماه بهتر است از عینک استفاده نشود.

هادی
هادی
10 ماه قبل

جناب دکتر من دو سال پیش جراحی ترمیمی بینی انجام دادم و الان استخوان بینیم شکسته ممکنه مشکلات تنفسی برام به وجود بیاد و بهبود پیدا نکنه؟

drsharahi
drsharahi
9 ماه قبل
در انتظار تایید
پاسخ به  هادی

سلام ، بله از عوارض شکستگی بینی مشکلات تنفسی هستش.

هدیه
هدیه
9 ماه قبل

دکتر شراهی من ۱۷ سالم هستش ، واقعا از بینیم راضی نیستم ، اعتماد بنفس خیلی اومده پایین ممکنه من در این سن جراحی کنم ؟ 😢

Amiri
Amiri
9 ماه قبل
پاسخ به  هدیه

در صورتی که شما زیبا جو عزیز دختر هستید ، مشکلی جهت جراحی وجود نخواهد داشت ، می توانید برای مشاوره مراجعه کنید.

ساجده سادات
ساجده سادات
7 ماه قبل

یک ماه از جراحی بینیم میگذره. جناب دکتر من با چسب بینی مشکل دارم واقعا من رو اذیت میکنه ، میتونم ازش استفاده نکنم ؟

drsharahi
مدیر
7 ماه قبل
پاسخ به  ساجده سادات

بهتر است برای بررسی حضورا به مطب مراجعه کنید. در صورت بهبود و کاهش تورم ، عدم استفاده از چسب بینی مانعی نخواهد داشت.

تهمینه
تهمینه
6 ماه قبل

جناب دکتر شراهی جراحی بینی با گونه امکان پذیره ؟ و اینکه شما جراحی گونه هم انجام میدین ؟

drsharahi
مدیر
6 ماه قبل
در انتظار تایید
پاسخ به  تهمینه

امکان انجام لیفت گونه همزمان با جراحی زیبایی بینی امکان پذیر است ، اما در پروسه جراحی فک جراحی همزمان توصیه نمی شود.

کاملیا
کاملیا
4 ماه قبل

دکتر شراهی من پنج سال پیش جراحی بینی فانتزی انجام دادم و خیلی پشیمونم ممکنه با جراحی بینی ترمیمی فرم بینی را طبیعی تر کرد ؟

صبا
صبا
4 ماه قبل

جناب دکتر من یک ماه بعد از جراحی بینی سرما خوردم بعد از اون هر بار که سرم رو پایین نگه دارم خون دماغ میشم ، این مشکل بهبود پیدا میکنه یا لازمه حضورا مراجعه کنم؟

مهسا
مهسا
3 ماه قبل

دکتر شراهی من با هر بار شست و شو بینی دچار خون دماغ میشم ، البته خیلی زیاد نیست اما هر بار بینیم خونریزی میکنه ، آیا طبیعی هستش این موضوع؟

drsharahi6
مدیر
2 ماه قبل
پاسخ به  مهسا

شست و شوی بینی با فشار ملایم انجام شود و توجه داشته باشید که سرنگ رو زیاد داخل بینی فرو نبرید.

مهسا
مهسا
2 ماه قبل

جناب دکتر شراهی من یک ماه پیش تزریق چربی به صورت انجام دادم با این وجود میتونم برای عمل بینی اقدام کنم ؟

drsharahi6
مدیر
2 ماه قبل
پاسخ به  مهسا

بله می توانید برای جراحی بینی مراجعه کنید.

ماهان
ماهان
2 ماه قبل

دکتر شراهی من بینی استخوانی دارم اما حفره های بینیم خیلی بزرگه ممکنه با جراحی بینی بهبود پیدا نکنه و بزرگ بمونه خیلی نگران این موضوع هستم.

drsharahi6
مدیر
2 ماه قبل
پاسخ به  ماهان

سلام در بینی استخوانی امکان کوچک تر کردن سایز بینی و حفره ها بیشتر است و می‌توان سایز حفره های بینی را تا حدی که مشکل تنفسی ایجاد نشود کوچک کرد.

کارن
کارن
2 ماه قبل

جناب دکتر شراهی عمل سینوزیت با جراحی بینی به صورت همزمان انجام میشه ؟

drsharahi6
مدیر
1 ماه قبل
پاسخ به  کارن

بله انجام می شود.

سوگند میری
سوگند میری
2 ماه قبل

اقای دکتر من به جراحی بینی ترمیمی نیاز دارم ، عمل بینی رو تحت نظر پزشک دیگه ای انجام دادم شما ترمیم رو برام انجام میدین ؟

drsharahi6
مدیر
1 ماه قبل
پاسخ به  سوگند میری

در ابتدا باید به صورت حضوری معاینه شوید.

جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: